Strona główna > INNE SPORTY > Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Opublikowano pierwsze informację o sprzedaży biletów

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Opublikowano pierwsze informację o sprzedaży biletów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Shinnosuke Ando/unsplash.com

Organizatorzy przyszłorocznej Olimpiady po raz pierwszy udostępnią sprzedaż wejściówek na jednej, scentralizowanej platformie on-line.  

Sprzedaż biletów na paryskie  Igrzyska Olimpijskie została podzielona na dwie części. Pierwsza faza rozpocznie się już 1 grudnia 2022 roku i potrwa do końca stycznia. W ramach tego etapu widzowie zainteresowani zakupem biletów będą musieli zarejestrować się na specjalnie stworzonej stronie internetowej „Make Your Games”. Zainteresowani będą musieli wypełnić formularz, w którym oprócz podania danych osobowych będą mogli zaznaczyć, jakie dyscypliny interesują ich najbardziej.

Po przyjęciu wszystkich złożeń system 15 lutego 2023 roku rozpocznie proces losowania uczestników, którzy będą mogli w wyznaczonym przedziale czasowym zakupić pakiety biletów na różne wydarzenia.

Druga faza będzie obejmować widzów, którzy po złożeniu wniosków będą mogli między marcem a majem 2023 roku zakupić bilety pojedyncze. 

Najważniejsze informacje dotyczące sprzedaży 

Do sprzedaży trafi ponad 10 milionów biletów. Do zakupu uprawnieni będą jedynie uczestnicy, którzy odpowiednio wcześnie zarejestrują swoje formularze zgłoszeniowe. Taka forma kupna biletów ma otworzyć francuskie areny na widzów z całego świata. Jak przekonują organizatorzy, to pierwsze Igrzyska Olimpijskie, które będą dostępne dla tak szerokiej publiczności. Do sprzedaży trafią wejściówki na wszystkie wydarzenia, mecze i konkurencje z wyłączeniem obiektów, na których odbywać będą się zawody surfingowe oraz ceremonia otwarcia. Ceny biletów nie zostały jeszcze opublikowane. 

Zdj. główne: Shinnosuke Ando/unsplash.com

Mogą Ci się spodobać
Terminarz IO w Pekinie! Kiedy startują Polacy?
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Złoto w sztafecie 4×400 metrów, siatkarze gotowi na kluczowy ćwierćfinał
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Kolejne zwycięstwo siatkarzy, rekord Europy sztafety 4×400 metrów!
Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Pożegnanie Świątek i Kubota, powiew optymizmu z olimpijskiej pływalni

Zostaw komentarz