Portland Trail Blazers zagrają o awans do fazy play-off NBA!

Emocjonująca końcówka sezonu zasadniczego NBA wyłoniła uczestników tegorocznego barażu o awans do play-off. Podopieczni Terry’ego Stottsa w dramatycznych okolicznościach pokonali minionej nocy Brooklyn Nets 134:133 i to oni zmierzą się z Memphis Grizzlies w dodatkowej rywalizacji, która rozpocznie się już w najbliższą sobotę.

Ekipa z Nowego Jorku, mimo zapewnionego udziału w play-offach, nie zamierzała ułatwiać zadania walczącym o baraże Portland Trail Blazers. Grający w najmocniejszym zestawieniu Nets jeszcze w połowie czwartej kwarty prowadzili różnicą 5 oczek, ale w końcówce to Damian Lillard i spółka wyszli na prowadzenie. Losy zwycięstwa ważyły się jednak do ostatniej chwili, kiedy to na linii rzutów wolnych stanął Caris LeVert. Dopiero jego niecelny rzut osobisty sprawił, że zawodnicy ze stanu Oregon mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Blazers już po raz drugi za kadencji Stottsa zakończyli sezon zasadniczy NBA na 8. miejscu (wcześniej w rozgrywkach 2016/17). Zgodnie ze zaktualizowanym regulaminem najlepszej koszykarskiej ligi świata, o udział w tegorocznych play-offach będą jeszcze musieli powalczyć z rywalem, który uplasował się w tabeli tuż za ich plecami – drużyną Memphis Grizzlies (bilans 34-39, jedno zwycięstwo mniej od Portland).

W 2020 roku oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie – przed lockdownem górą były popularne Niedźwiedzie (111:104), zaś po wznowieniu ligowych zmagań w „bańce” w Orlando triumfowali Blazers (140:135 po dogrywce).