Strona główna > #NEWS > Zdiagnozowano koronawirusa u Adama Małysza!

Zdiagnozowano koronawirusa u Adama Małysza!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa COVID-19 nie omija świata sportu. Kolejną osobą, która poinformowała o pozytywnym teście, jest Adam Małysz. „Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo” – poinformował legendarny, polski skoczek.

Adam Małysz o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa poinformował w swoich mediach społecznościowych.

„Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt, w ostatnich dniach miała pozytywny wynik testu na COVID-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia” – poinformował legendarny polski skoczek.

„Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie” – napisał na Facebooku oraz Instagramie czterokrotny triumfator Pucharu Świata.

Legendarny skoczek narciarski, a obecnie dyrektor-koordynator w Polskim Związku Narciarskim to kolejny ze znanych sportowców, u których zdiagnozowano chorobę. Tylko w ostatnich dniach pozytywny wynik testu uzyskali m.in. reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Szymański i tenisiści Grigor Dimitrow oraz Borna Corić. Z powodu pandemii odwoływane są kolejne imprezy i turnieje.

Mogą Ci się spodobać
Skoki narciarskie 2021, Letnie Grand Prix w Wiśle: Jakub Wolny i Dawid Kubacki najlepsi!
PŚ Planica 2021: Ryoyu Kobayashi latał najdalej, dramatyczny upadek Tandego
MŚ Oberstdorf 2021: Złoto dla Krafta i Niemców, Polska na podium
MŚ Oberstdorf 2021: Piotr Żyła mistrzem świata na skoczni normalnej!

Zostaw komentarz