Strona główna > #NEWS > ATP Finals 2020: Zwycięstwo na pożegnanie. Koniec duetu Łukasz Kubot – Marcelo Melo!

ATP Finals 2020: Zwycięstwo na pożegnanie. Koniec duetu Łukasz Kubot – Marcelo Melo!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Duet Łukasz Kubot & Marcelo Melo pokonał Wesleya Koolhofa i Nikolę Mekticia 6:4, 6:7 (2-7), 10-8 w meczu grupowym ATP Finals. Był to ostatni wspólny występ polsko-brazylijskiego debla.

Marcelo Melo był partnerem Łukasza Kubota przez cztery ostatnie lata. Wspólnie wygrali Wimbledon, doszli do finału US Open i triumfowali w 15 imprezach. W 2017 roku doszli też do finału kończących sezon ATP Finals. W tym roku zakończyli zmagania na fazie grupowej. Już przed czwartkowym meczem wiedzieli, że nie mają szans na wyjście z grupy.

Wspólną przygodę zakończyli jednak udanie. Rozstawiony z numerem ósmym duet wygrał z Holendrem Wesleyem Koolhofem i Chorwatem Nikolą Mekticiem. Nie zrazili się pierwszym, przegranym setem. Drugiego wygrali po tie-breaku, a następnie zdominowali rywali w super tie-breaku, w którym popisali się kilkoma niezwykle efektownymi akcjami.

Po meczu był czas na łzy pożegnania. Wcześniej Kubot zatańczył swojego tradycyjnego, zwycięskiego kankana.

„Dziękuję mistrzu za ostatnie cztery lata grania razem! Przeszliśmy szczęśliwe i smutne momenty… Nie było łatwo, ale kto powiedział że będzie? Poświęcilimy bardzo dużo (szczególnie ty ze mną). Zbudowaliśmy relację przyjacielską dzięki naszej wymarzonej drodze. To był zaszczyt dla mnie występować z tobą po tej samej stronie siatki” – napisał potem Kubot na Instagramie.

Co ciekawe, kolejnym partnerem 38-letniego Polaka będzie ten, którego w czwartek pokonał, czyli Koolhof. Z kolei Melo będzie grał w parze z innym Holendrem, Jeanem-Julienem Rojerem.

Mogą Ci się spodobać
French Open 2021: Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari. Debel szansą na polski triumf
French Open 2021: Iga Świątek nie do zatrzymania! Polka kontynuuje rewelacyjną serię zwycięstw na kortach Rolanda Garrosa
French Open 2021: Awans Igi Świątek, porażka Magdy Linette
French Open 2021: Iga Świątek i Magda Linette w trzeciej rundzie. Wielki triumf poznanianki nad światową jedynką!

Zostaw komentarz