ATP Wiedeń: Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie będzie meczu Huberta Hurkacza z Novakiem Djokoviciem. Najlepszy polski tenisista nie awansował do ćwierćfinału halowego turnieju w Wiedniu po porażce z Włochem Lorenzo Sonego 6:7, 6:7.

Zadecydowały dwa tie-breaki. W pierwszym secie Hubert Hurkacz dał się przełamać w szóstym gemie. Od stanu 3:5 wygrał jednak trzy kolejne gemy i odzyskał kontrolę nad wydarzeniami. Miał nawet piłkę setową, której nie wykorzystał. Kolejne szanse zmarnował w tie-breaku. Prowadził 4-0 i 6-5, ale po podwójnym błędzie serwisowym doprowadził do setbola dla Sonego. Włoch go wykorzystał.

W drugiej partii obaj grali uważniej i nikt nie przegrał swojego gema serwisowego. W tie-breaku Hurkacz prowadził 2-1, ale potem stracił sześć punktów z rzędu. Rywal wykorzystał już pierwszą z czterech piłek meczowych. Spotkanie trwało godzinę i 18 minut. Polak (31. w rankingu ATP) popełnił tylko trzy podwójne błędy serwisowe, ale dwa w kluczowych momentach tie-breaków.

W ćwierćfinale Sonego (41. ATP) zagra z rozstawionym z numerem jeden Serbem Novakiem Djokoviciem. Włoch do głównej drabinki wiedeńskiego turnieju Erste Bank Open dostał się jako tzw. lucky loser po wycofaniu się Diego Schwartzmanna. W pierwszej rundzie pokonał rodaka „Nole”, Dusana Lajovicia.