Bundesliga 2021: Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera!

Zrobił to! Robert Lewandowski na kolejkę przed końcem sezonu wyrównał rekord 40 goli w jednym sezonie Bundesligi, który przed blisko pół wieku ustanowił legendarny Gerd Mueller. Polski super snajper zdobył 40. bramkę w bieżących rozgrywkach ligowych w spotkaniu z Freiburgiem (2:2).

W 33. kolejce Bundesligi nowy-stary mistrz Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z Freiburgiem 2:2. Robert Lewandowski w 26. minucie zdobył bramkę na 1:0 z rzutu karnego i był to jego 40. ligowy gol w tym sezonie! Tym samym Polak wyrównał indywidualny rekord, który od kampanii 1971/72 należał do fenomenalnego Gerda Muellera. A przecież najlepszy napastnik świata stracił niedawno cztery mecze z powodu kontuzji więzadła!

Teraz „Lewemu” został jeden mecz, aby ten historyczny rekord pobić. Mógł to zrobić już w sobotę, ale w drugiej połowie starcia na Schwarzwald-Stadion nie wykorzystał wybornej okazji. W ostatniej kolejce tego sezonu Bayern podejmie u siebie Augsburg z Rafałem Gikiewiczem między słupkami. To spotkanie zostanie rozegrane 22 maja o 15:30.

„Mam wciąż jeden mecz. To niezwykłe, że mam szansę ustanowić nowy rekord i postaram się to zrobić” – zapowiedział Lewandowski. To osiągnięcie zadedykował kolegom z drużyny, bez których nie byłoby ono możliwe. Polak jest już pewien kolejnego tytułu króla strzelców Bundesligi. Nad drugim Andre Silvą ma bagatela 13 bramek przewagi.

Po strzeleniu gola Robert Lewandowski pokazał koszulkę z podobizną Gerda Muellera i napisem 4ever Gerd. „Był świadomy, że ten rekord, który teraz współdzieli, jest wielki tylko dlatego, że kiedyś ktoś wielki go ustanowił” – napisało „Suddeutsche Zeitung”. W najbliższą sobotę Polak spróbuje go zdystansować.

Na zdjęciu wyróżniającym: Robert Lewandowski; foto: S. Mellar / FC Bayern via Getty Images Sport