Duży sukces Igi Świątek. Polka pokonała trzecią rakietę świata!

Kolejny ważny krok w karierze Igi Świątek. 19-letnia tenisistka pokonała w turnieju Tipsport Elite Trophy w Pradze trzecią rakietę świata – Czeszkę Karolinę Pliskovą.

Karolina Pliskova zajmuje w rankingu WTA 3. miejsce. Iga Świątek – 49. A jednak 19-letnia Polka zdołała pokonać doświadczoną rywalkę i to na jej terenie. Wygrała 6:1, 6:7 (9:11) i 10:4 w super tie-breaku.

Szczególnie pierwszy set był pokazem umiejętności Świątek. Wygrała go 6:1, a potrzebowała do tego zaledwie 26 minut. Drugi był bardziej wyrównany. Doszło do tie-breaka, w którym Polka miała aż cztery piłki meczowe, ale żadnej nie wykorzystała. Pliskova wykorzystała za to drugiego setbola i o zwycięstwie musiał zadecydować super tie-break. W nim zdecydowanie lepsza była Świątek – wygrała pewnie 10:4.

Dzień później zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu bez problemów pokonała dużo niżej notowaną Denisę Hindovą 6:3, 6:0. Wyniki i forma prezentowana w Pradze to dobry prognostyk przed amerykańską częścią sezonu, a przede wszystkim przed wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie 31 sierpnia.