French Open 2021: Awans Igi Świątek, porażka Magdy Linette

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Iga Świątek wygrała z Estonką Anett Kontaveit i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open 2021 na kortach ziemnych w Paryżu. Po nietypowym meczu z Ons Jabeur odpadła z kolei Magda Linette. Obie Polki grają nadal w turnieju debla.

French Open 2021: Magda Linette żegna się z turniejem

Po niespodziewanym wyeliminowaniu pierwszej rakiety świata, Ashleigh Barty, w kolejnej rundzie Magda Linette (45. miejsce rankingu WTA) zmierzyła się z Tunezyjką Ons Jabeur (WTA 26). W pierwszym secie Polka grała znakomicie i wygrała 6:3, ale przegrana partia nie podłamała rywalki, która potem dyktowała warunki na korcie i dwa kolejne sety wygrała pewnie (6:0, 6:1). Tak skończyła się obiecująca przygoda Linette w singlu.

„Od drugiego seta byłam niecierpliwa. W obu kolejnych partiach miałam szanse, żeby się utrzymać w grze, ale nagle zaczęłam robić bardzo dużo błędów. Jestem mocno rozczarowana” – oceniła tenisistka z Poznania, która po tym turnieju i tak wróci do pierwszej czterdziestki światowego rankingu.

French Open 2021: Pokaz siły Igi Świątek

Dalej w turnieju singlistek na French Open 2021 gra za to Iga Świątek (WTA 9). Estonka Anett Kontaveit (WTA 31) w pierwszym secie postawiła bardzo trudne warunki obrończyni tytułu. Szybko ją przełamała i o wyniku zadecydował dopiero tie-break wygrany przez Świątek do 4. Za to w drugiej partii warszawianka nie przegrała już choćby jednego gema, prezentując swoje firmowe forhendy.

To pierwsze zwycięstwo najlepszej polskiej tenisistki z Kontaveit po dwóch dotychczasowych porażkach. W kolejnej rundzie czeka na nią 18-letnia Ukrainka Marta Kostiuk.

French Open 2021: Deblowe sukcesy Polek

Następnego dnia Świątek i Linette wystąpiły w deblu i obie odniosły efektowne zwycięstwa. Iga w parze z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands pokonały rozstawione z „jedynką” Su-Wei Hsieh i Elise Mertens 5:7, 6:4 i 7:5, choć w trzecim secie przegrywały już 1:5! Z kolei Linette w duecie z inną Amerykanką Bernardą Perą wygrały 7:6, 7:6 z duetem Lucie Hradecka & Laura Siegemund.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: Adam Pretty / Getty Images Sport