Kolarstwo: Katarzyna Niewiadoma na podium mistrzostw Europy!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Duży sukces Katarzyny Niewiadomej! Polka została w Plouay brązową medalistką mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Złoto w wyścigu ze startu wspólnego zdobyła mistrzyni świata, Holenderka Annemiek van Vleuten.

Od początku z peletonu uciekła czwórka zawodniczek: Katarzyna Niewiadoma, Holenderki Annemiek van Vleuten i Chantal Blaak oraz Włoszka Elisa Longo Borghini. Na około dwa kilometry przed metą atak przypuściły Borghini i van Vleuten i to między nimi rozstrzygnęła się walka o złoto. Pozostała dwójka straciła do nich ok. pięć sekund, ale Niewiadomej na finiszu udało się odeprzeć pościg Blaak.

To drugi medal mistrzostw Europy w karierze Polki. W 2016 roku, we francuskim Plumelec zdobyła srebro, również w wyścigu ze startu wspólnego. Jest też brązową medalistką mistrzostw świata 2015 w drużynowej jeździe na czas.

W Plouay dobrze zaprezentowała się też Marta Lach. Zajęła 13. miejsce, a wcześniej mocno pracowała na rzecz liderki polskiej ekipy. Monika Brzeźna była 32., a Małgorzata Jasińska – 42.