Królowa Iga!!! Świątek triumfatorką Rolanda Garrosa!

Iga Świątek zdobyła Paryż! W finale tegorocznego Rolanda Garrosa pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1. Jest dopiero pierwszą Polką, która wygrała turniej wielkoszlemowy. I to w wieku zaledwie 19 lat!

Iga Świątek jest najmłodszą triumfatorką French Open od 1992 roku. Co więcej, dokonała tego bez straty seta! Pokonała kolejno: Markétę Vondroušovą, Su-Wei Hsieh, Eugenie Bouchard, Simonę Halep, Martinę Trevisan, Nadię Podoroską oraz Sofię Kenin. Z żadną z nich nie straciła nawet seta, oddając rywalkom tylko trzy gemy.

Finałowe starcie z 21-letnią Kenin utalentowana warszawianka zaczęła od szybkiego prowadzenia 3:0. Mimo późniejszych delikatnych problemów i kilku przełamań rywalki, wygrała pewnie 6:4. Drugi set to już pełna dominacja Polki i zwycięstwo 6:1. Choć Kenin doskwierały problemy z udem, tego dnia nie było wątpliwości, kto zasłużył na puchar imienia Suzanne Lenglen.

„Nie jestem mistrzynią przemów, nigdy nie wiem komu podziękować, ale chcę to zrobić wobec osób, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć. To coś szalonego, co roku patrzyłam jak Rafael Nadal podnosi trofeum, a teraz ja to robię” – wyznała szczęśliwa zwyciężczyni French Open 2020.

Po raz pierwszy w historii polski singlista wygrał jakikolwiek turniej Wielkiego Szlema. Co ciekawe, w „wielką sobotę” urodziny świętowała członkini teamu Świątek, jej psycholog Daria Abramowicz.

„Wiem, że w Polsce panuje teraz szaleństwo. Przepraszam, ale na wszystkie gratulacje odpowiem dopiero po powrocie. Zwrócę się też do Darii. Masz dzisiaj 33. urodziny. Mam nadzieję, że sprawiłam ci najlepszy prezent z możliwych” – zakończyła Świątek.