Strona główna > #NEWS > Lekkoatletyka: Mistrzostwa Europy 2024 nie dla Chorzowa. Wygrał Rzym

Lekkoatletyka: Mistrzostwa Europy 2024 nie dla Chorzowa. Wygrał Rzym

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rzym zorganizuje lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w 2024 roku. Włoska kandydatura wygrała z polskim projektem Katowice-Silesia.

Śląsk i Rzym pozostały dwiema ostatnimi kandydaturami, które do końca liczyły się w walce o organizację imprezy. Wcześniej swoją ofertę wycofał białoruski Mińsk. Polski projekt skupiał się wokół Stadionu Śląskiego – głównej areny lekkoatletycznej w naszym kraju.

„Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny – Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych” – mówił Piotr Długosielski, dyrektor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ds. międzynarodowych.

Ostatecznie European Athletics wybrało jednak ofertę Rzymu. Polska na razie musi zadowolić się halowymi mistrzostwami Europy, które w 2021 roku odbędą się w Toruniu.

Tegoroczne ME zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Ich gospodarzem miał być Paryż. Najbliższe – w 2022 roku – zostaną zorganizowane w Monachium.Mogą Ci się spodobać
Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2021: Polska obroniła tytuł w Chorzowie!
Lekkoatletyka, Puchar Europy w rzutach: Maria Andrejczyk otarła się o rekord świata!
HME Toruń 2021: Dziesięć medali Polaków, złoto Patryka Dobka!
HME Toruń 2021: Trzy Polki w półfinałach na 800 m!

Zostaw komentarz