Strona główna > #NEWS > Lekkoatletyka: Mistrzostwa Europy 2024 nie dla Chorzowa. Wygrał Rzym

Lekkoatletyka: Mistrzostwa Europy 2024 nie dla Chorzowa. Wygrał Rzym

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rzym zorganizuje lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w 2024 roku. Włoska kandydatura wygrała z polskim projektem Katowice-Silesia.

Śląsk i Rzym pozostały dwiema ostatnimi kandydaturami, które do końca liczyły się w walce o organizację imprezy. Wcześniej swoją ofertę wycofał białoruski Mińsk. Polski projekt skupiał się wokół Stadionu Śląskiego – głównej areny lekkoatletycznej w naszym kraju.

„Największe atuty naszej oferty to znakomity obiekt, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny – Stadion Śląski, wzorowa współpraca z samorządem województwa oraz związane z tym gwarancje finansowe. Pomaga także bogate doświadczenie jakie Polska ma w organizacji najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych” – mówił Piotr Długosielski, dyrektor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki ds. międzynarodowych.

Ostatecznie European Athletics wybrało jednak ofertę Rzymu. Polska na razie musi zadowolić się halowymi mistrzostwami Europy, które w 2021 roku odbędą się w Toruniu.

Tegoroczne ME zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Ich gospodarzem miał być Paryż. Najbliższe – w 2022 roku – zostaną zorganizowane w Monachium.Mogą Ci się spodobać
Rok nie wystarczył – następna zmiana terminu Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce
Lekkoatletyka: Mistrz świata na 100 m zawieszony. Nie wystartuje w igrzyskach!
Lekkoatletyka: Nowe rekordy Europy i świata na długich dystansach
Dalekie rzuty w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Rekordy były blisko

Zostaw komentarz