Liga Mistrzów CEV: Komplet punktów VERVY Warszawa na inaugurację fazy grupowej

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podopieczni Andrei Anastasiego pokonali Knack Roeselare 3:0 w swoim pierwszym meczu turnieju grupowego Ligi Mistrzów CEV. Gospodarze imprezy byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z wicemistrzem Polski jedynie w drugim secie. W środę VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zmierzy się natomiast z głównym faworytem do awansu z pierwszego miejsca, Modeną.

Do Flandrii siatkarze Anastasiego udali się podbudowani efektowną serią czterech kolejnych triumfów w PlusLidze, w tym prestiżowym zwycięstwem 3:1 nad innym uczestnikiem LM, Skrą Bełchatów. Dobrą formę z krajowego podwórka udało się przełożyć także na europejskie zmagania. Już na początku pierwszego seta VERVA wypracowała pięciopunktową przewagę, którą miejscowi szybko zniwelowali. Od stanu 8:9 warszawianie zaczęli jednak zdecydowanie dominować i za sprawą efektownych kontr oraz asa serwisowego Igora Grobelnego uciekli ośmiokrotnemu mistrzowi Belgii na dystans sześciu oczek, który w końcówce udało się nawet minimalnie powiększyć.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyła druga partia, zakończona grą na przewagi. Zawodnicy Knack poprawili skuteczność w ataku, dzięki czemu dość długo utrzymywali się na prowadzeniu. Przy wyniku 21:19 w polu zagrywki pojawił się Michał Superlak i wówczas goście zdobyli cztery punkty z rzędu. Co prawda Belgowie obronili aż dwa setbole, ale skuteczne ataki Grobelnego oraz Superlaka zapewniły ostatecznie wygraną 26:24.

W trzeciej odsłonie wyrównana rywalizacja trwała do połowy seta, po czym zaczęła się uwidaczniać przewaga polskiego zespołu. Najpierw Piotr Nowakowski zaserwował asa, a chwilę później skutecznym blokiem popisał się Andrzej Wrona. Spotkanie zakończył mocnym zbiciem z drugiej linii Artur Szalpuk, któremu 15 zdobytych punktów i 59% pozytywnego przyjęcia zapewniło tytuł najlepszego gracza meczu.

We wcześniejszym pojedynku grupy D rosyjski Kuzbass Kemerowo uległ Leo Shoes Modenie 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 28:30). W środę naprzeciwko siebie staną zwycięzcy oraz przegrani z wtorkowych meczów – VERVA zagra z drugą drużyną ubiegłego sezonu włoskiej SuperLegi, zaś Kuzbass zmierzy się z Knack Roeselare. Turniej zakończy się we czwartek, a rewanżowe starcia odbędą się w Modenie w dniach 9–11 lutego. Awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów CEV uzyskają zwycięzcy pięciu grup i trzy ekipy z drugich miejsc legitymujące się najlepszym bilansem.

Mamy to! 🔥 Pierwszy turniej CEV Ligi Mistrzów VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpoczęła od mocnego uderzenia i w godzinę z…