Liga Mistrzów EHF: Łomża VIVE Kielce lepsza od MOL-Pick Szeged

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce wygrali na wyjeździe z MOL-Pick Szeged 30:26 (14:14) w fazie grupowej EHF Ligi Mistrzów. O triumfie mistrza Polski zadecydowała znakomita końcówka.

To był dla kielczan drugi mecz Ligi Mistrzów EHF w ciągu trzech dni. We wtorek boleśnie przegrali w Paryżu z PSG 26:37, ale w czwartek na Węgrzech udanie się zrehabilitowali.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po zmianie stron szczypiorniści Łomży VIVE podkręcili jednak obroty, szczególnie w ostatnich 10 minutach. Powiódł ich ku temu niezawodny Alex Duyshebaev, zdobywca aż ośmiu bramek.

Przegrana 26:30 oznacza, że seria kolejnych meczów bez porażki MOL-Picku Szeged zakończyła się na trzech. Z kolei podopieczni Tałanta Dujszebajewa nadal prowadzą w tabeli grupy A z dziewięcioma zwycięstwami w trzynastu spotkaniach. Następne starcie czeka ich 4 marca – wówczas zmierzą się we własnej hali z wiceliderem, SG Flensburg-Handewitt.