Liga Narodów 2021: Polacy gromią kolejnych rywali! Wysokie zwycięstwa nad Bułgarią i Holandią

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski w siatkówce weszła na obroty nieosiągalne dla przeciwników, którzy mierzą się z nią w tegorocznej edycji Ligi Narodów FIVB. W środę podopieczni Vitala Heynena rozbili 3:0 Bułgarię, a w czwartek równie bezproblemowo pokonali w trzech setach Holandię. W piątek Biało-Czerwonych czeka jednak najbardziej wymagający rywal – Brazylia.

Liga Narodów 2021: Polska poza zasięgiem Bułgarii i Holandii

Kadra Vitala Heynena podczas Ligi Narodów 2021 w każdym meczu gra w innym składzie, ale wszystkie spotkania wygrywa w równie przekonującym stylu. Dotychczas w turnieju rozgrywanym w Rimini mistrzowie świata znaleźli tylko jednego pogromcę – Słowenię, z którą w trzeciej kolejce przegrali 1:3. Potem przyszły efektowne zwycięstwa z Australią (3:0), USA (3:0) i Rosją (3:1).

W środę, po trzech dniach przerwy, Polacy pokonali Bułgarię również 3:0 (25:19, 25:15, 25:12). Zagrali w składzie: Drzyzga, Kaczmarek, Kochanowski, Huber, Bednorz, Leon, Wojtaszek (libero) i Muzaj. To było dopiero pierwsze zwycięstwo nad tym rywalem bez straty seta od dziewięciu lat!

„Nie daliśmy rywalom grać swojej siatkówki. Cieszę się, że zaczęliśmy od wygranej i ten mecz nie trwał długo, bo mamy teraz czas na odpoczynek. Będziemy się doskonalić i grać dalej swoje” – powiedział po meczu Bartosz Bednorz, który z dorobkiem 14 pkt był tego dnia najskuteczniejszym z Polaków.

Następnego dnia lekcję siatkówki dostała Holandia. Po krótkim i jednostronnym meczu Oranje również polegli 0:3 (14:25, 17:25, 16:25). Heynen wystawił następujący skład: Bieniek, Łomacz, Fornal, Muzaj, Śliwka, Kłos i Zatorski (libero). Najwięcej punktów zdobył świetnie dysponowany tego wieczoru środkowy Mateusz Bieniek (17 pkt).

„Tak jak w każdym meczu chcieliśmy zagrać jak najlepszą siatkówkę. We wszystkich spotkaniach, nawet mierząc się z drużyną teoretycznie słabszą, skupiamy się na naszej grze i wszystkich elementach. Wszystko po to, żeby bardzo dobrze przygotować się do igrzysk olimpijskich” – podkreślił libero Paweł Zatorski.

Liga Narodów 2021: Polska – Brazylia, czyli starcie na szczycie

Teraz przed Polakami znacznie trudniejsze zadanie. Zmierzą się z Brazylią, która po ośmiu kolejkach przewodzi w tabeli Ligi Narodów razem z Polską. Canarinhos mają identyczny bilans (7 zwycięstw oraz 1 porażka) i tyle samo punktów (21) co Biało-Czerwoni. Szlagierowe spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 21:00. Transmisje na żywo na kanałach TVP 2 i Polsat Sport.

Na zdjęciu wyróżniającym: reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn; foto: Krzysztof Porębski / Press Focus via Getty Images Sport (MB Media / Contributor)