Maciej Janowski triumfatorem Grand Prix Polski we Wrocławiu

Wielka forma Macieja Janowskiego! Polski żużlowiec w piątek zajął drugie miejsce w Grand Prix Polski we Wrocławiu, a w sobotę stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce zajął obrońca trofeum, Bartosz Zmarzlik.

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach zmianę formatu żużlowego Grand Prix, czyli najważniejszego i najbardziej prestiżowego, międzynarodowego cyklu w tej dyscyplinie. W terminarzu zaplanowano osiem rund na czterech stadionach. Pierwsze dwie zorganizowano w ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu.

W piątek na Stadionie Olimpijskim najlepszy okazał się Artiom Łaguta. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, a trzecie – Fredrik Lindgren. Sobota to popis Janowskiego. „Magic” w fazie zasadniczej zdobył 13 na 15 możliwych punktów, a w finale nie dał szans rywalom i wpadł pierwszy na metę przed Taiem Woffindenem, Zmarzlikiem i Lindgrenem.

Tym samym zawodnik WTS-u Sparty Wrocław odniósł siódme zwycięstwo w karierze w cyklu Grand Prix, ale dopiero pierwsze przed własną publicznością. Po dwóch rundach jest liderem klasyfikacji generalnej przed Łagutą i Woffindenem. Teraz GP przeniesie się do Gorzowa Wielkopolskiego (11-12 września), a następnie do Pragi i Torunia.