Miami Open 2021: Hubert Hurkacz pokonał Denisa Shapovalova i awansował do 1/8 finału!

Duży sukces Huberta Hurkacza! Najlepszy polski tenisista w trzeciej rundzie prestiżowego turnieju Miami Open 2021 pokonał wyżej rozstawionego Denisa Shapovalova 6:3, 7:6 (8-6). O awans do ćwierćfinału 24-letni wrocławianin powalczy z Milosem Raoniciem.

Denis Shapovalov to jedenasty zawodnik rankingu ATP. Dla porównania: Hubert Hurkacz zajmuje w nim dopiero 37. miejsce. Polak i Kanadyjczyk ostatni raz grali ze sobą zaledwie 12 dni wcześniej. Na korcie twardym w Dubaju Shapovalov wygrał 6:4, 6:3. Na Florydzie musiał jednak przełknąć gorycz porażki.

Poniedziałkowy mecz od początku był wyrównany. Hurkacz wykorzystał pierwsze break-pointy przy stanie 4:3. Wytrącił z rytmu rywala, który zaczął mylić się przy serwisie i to zdecydowało o zwycięstwie naszego reprezentanta w pierwszej partii.

W drugim secie nie było już żadnych przełamań. W tie-breaku Polak miał dwie piłki meczowe, ale nie wykorzystał ich i było 6:6. Wygrał za to dwie kolejne wymiany i całe spotkanie, które trwało 92 minuty. Awans do czwartej rundy to jego najlepszy wynik w tej imprezie.

W pierwszej rundzie Hurkacz miał tzw. wolny los, a w drugiej pokonał Amerykanina Denisa Kudlę. Jego następnym rywalem będzie rodak Shapovalova – Milos Raonic (ATP 19). Transmisja na żywo we wtorek na sportowych antenach Polsatu.

Miami Open 2021: Iga Świątek nadal walczy w deblu

Na trzeciej rundzie rywalizację w Miami Open 2021 zakończyła natomiast Iga Świątek. Szesnasta zawodniczka rankingu WTA niespodziewanie uległa Chorwatce Anie Konjuh (WTA 338) 4:6, 6:2, 2:6.

Triumfatorka French Open cały czas gra jednak w turnieju debla w parze z doświadczoną Amerykanką Bethanie Mattek-Sands. We wtorek zagrają w ćwierćfinale z parą Ludmyła Kiczenok – Jelena Ostapenko.