Puchar Polski kobiet: MKS Zagłębie Lubin obroniło tytuł!

Piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin z Pucharem Polski! W finale w Gnieźnie pokonały Młyny Stoisław Koszalin 29:23 (16:12) i obroniły trofeum wywalczone przed rokiem.

Finał Pucharu Polski kobiet zainaugurował sezon 2020/21 w polskiej piłce ręcznej. Niespodzianki nie było. Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin triumfowały po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech lat. Ich mecz z Młynami Stoisław Koszalin był wyrównany tylko przez pierwszy kwadrans. Na przerwę Miedziowe schodziły już z prowadzeniem 16:12, a w drugiej połowie powiększyły je do sześciu trafień i wygrały 29:23.

Tym samym oficjalnie zakończył się sezon 2019/20 u pań. U mężczyzn trzeba jeszcze dokończyć Puchar Polski. W półfinałach broniąca tytułu Łomża Vive Kielce zagra z Górnikiem Zabrze, a KS Azoty Puławy zmierzą się z Orlen Wisłą Płock. Spotkania te zostaną rozegrane w Lublinie w sobotę 3 października. Finał – dzień później.

Inauguracja sezonu w PGNiG Superlidze kobiet zaplanowana jest na 9 września. Mężczyźni zaczną ligową rywalizację nieco wcześniej, bo już w sobotę 5 września.