Strona główna > #NEWS > Puchar Świata w skokach narciarskich: Znamy kadrę Polski na inauguracyjne zawody w Wiśle

Puchar Świata w skokach narciarskich: Znamy kadrę Polski na inauguracyjne zawody w Wiśle

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trener Michal Doležal wybrał 12-osobowy skład reprezentacji Polski na inauguracyjne konkursy nowego sezonu Pucharu Świata, które odbędą się w Wiśle w dniach 20-22 listopada.

W kadrze nie ma niespodzianek. Michal Doležal postawił na wszystkich czołowych polskich skoczków. Na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince wystartują między innymi Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Kot. Jako gospodarz Polska może wystawić do kwalifikacji aż 12 zawodników. Szansę debiutu w zawodach tej rangi dostanie też 20-letni Jarosław Krzak.

Konkurs w Wiśle tradycyjnie zainauguruje nowy sezon Pucharu Świata. W piątek 20 listopada odbędą się kwalifikacje, w sobotę przeprowadzony zostanie konkurs drużynowy, a w niedzielę – indywidualny. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa, zawody będą prowadzone bez udziału kibiców. Wiemy już, że podobnie będzie na początku grudnia w rosyjskim Niżnym Tagile.

Kryształowej Kuli bronić będzie Austriak Stefan Kraft. W ostatnim sezonie PŚ Dawid Kubacki zajął czwarte, a Kamil Stoch piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Sezon 2020/21 potrwa do końca marca, a najważniejszą imprezą będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie (23 lutego – 7 marca).

Mogą Ci się spodobać
Tak wypadli na igrzyskach olimpijskich biało-czerwoni – oto nasze podsumowanie!
10 unikalnych ciekawostek dotyczących Turnieju Czterech Skoczni
Mathias Elle/unsplash.com
Przed nami kolejny sezon skoków narciarskich! Zobacz naszą analizę!
Koniec Letniego Grand Prix w skokach i… czekamy na zimę! Czego możemy się spodziewać?

Zostaw komentarz