Roland Garros 2020: Iga Świątek sensacyjnie pokonała Simonę Halep!

Iga Świątek rewelacją tegorocznego French Open! W czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju 19-letnia Polka rozbiła 6:1, 6:2 drugą rakietę świata – Simonę Halep. O półfinał powalczy z Martiną Trevisan.

W 1/8 finału French Open Iga Świątek dostała okazję do rewanżu za zeszłoroczny mecz, kiedy to Simona Halep ograła ją 6:1, 6:0. Tym razem, dokładnie na tym samym etapie paryskiego turnieju, górą była Polka!

W pierwszym secie Polka dosłownie zmiotła z powierzchni kortu rozstawioną z numerem jeden Rumunkę. W drugim miała więcej problemów, ale kapitalnie je przezwyciężyła. Miała odpowiedź na każde zagranie Halep i odniosła najważniejsze zwycięstwo w karierze po prawdopodobnie najlepszym występie.

„Wszystko było po jej stronie. Grała dziś nieprawdopodobnie. Była wszędzie, odbijała mocno wszystkie piłki, była potężna. To był jej mecz” – przyznała triumfatorka Rolanda Garrosa z 2018 roku.

Porażka 1:6, 2:6 to najgorszy wynik turniejowej „jedynki” w historii French Open. Za to Świątek rozegrała w Paryżu czwarty mecz z rzędu bez straty seta i jest pierwszą Polką w ćwierćfinale Wielkiego Szlema od czasu Agnieszki Radwańskiej (2013 rok).

„Zawsze kochałam tu grać – nawet, gdy byłam juniorką, miałam 15 lat i grałam ze starszymi zawodniczkami. Ten tydzień jest dla mnie spełnieniem marzeń. Mam nadzieję, że to potrwa dłużej” – wyznała jedyna nastolatka w najlepszej ósemce turnieju.

We wtorkowym meczu o półfinał jej rywalką będzie inna rewelacja Roland Garros 2020 – Martina Trevisan. Zajmująca 159. lokatę w światowym rankingu Włoszka pierwszy raz w karierze doszła do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego.