US Open 2020: Znamy pierwszych półfinalistów!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz bliżej finałowych rozstrzygnięć w tenisowym turnieju US Open. Znamy już pierwsze pary półfinałowe w turniejach mężczyzn i kobiet. Zagrają w nich Pablo Carreno-Busta z Alexandrem Zverevem oraz Naomi Osaka z Jennifer Brady.

We wtorkowy wieczór polskiego czasu Amerykanka Jennifer Brady (WTA 41.) pokonała Julię Putincewę (WTA 35.) 6:3, 6:2 i pierwszy raz w karierze awansowała do półfinału turnieju wielkoszlemowego. Zagra w nim z dwa lata młodszą, ale bardziej doświadczoną Naomi Osaką (WTA 9.). Triumfatorka nowojorskiego turnieju sprzed dwóch lat w nocy wygrała z Shelby Rogers 6:3, 6:4.

Zanim dojdzie do tego pojedynku, poznamy drugą parę półfinałową. Zmierzą się w nim lepsze z par Cwetana Pironkowa – Serena Williams i Wiktoria Azarenka – Elise Mertens. Azarenka to dwukrotna finalistka US Open, natomiast 39-letnia Williams wygrywała w Nowym Jorku aż sześć razy.

Również w turnieju mężczyzn poznaliśmy pierwszy duet półfinalistów. W ćwierćfinale Alexander Zverev (ATP 7.) uporał się z Borną Coriciem (ATP 32.) 1:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7:1), 6:3. Ich pojedynek trwał trzy i pół godziny. Jeszcze dłużej – cztery godziny i dziewięć minut – trwał mecz Pablo Carreno-Busty (ATP 27.) z Denisem Szapowałowem (ATP 17.). Hiszpan wygrał 3:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-4), 0:6, 6:3. Na tym poziomie bardzo rzadko zdarza się przegrać seta do zera, a jednak Carreno-Busta wyszedł zwycięsko z tej sytuacji. W pojedynku ze Zverevem nie będzie jednak faworytem.

W drugim półfinale zagrają lepsi z par Andriej Rublow – Daniił Miedwiediew i Alex de Minaur – Dominic Thiem. Miedwiediew to finalista US Open sprzed roku, ale żaden z pozostałych w grze tenisistów jeszcze nigdy nie wygrał żadnego wielkoszlemowego turnieju.