Wimbledon 2021: Polska sensacja na londyńskich kortach. Magda Linette wyeliminowała Elinę Switolinę!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zdążyła minąć nawet połowa Wimbledonu 2021, a już doczekaliśmy się gigantycznej sensacji z polskim akcentem! Magda Linette zagrała niczym zawodniczka ze ścisłego topu i po trwającym nieco ponad godzinę pojedynku pokonała zajmującą obecnie piąte miejsce w światowym rankingu Elinę Switolinę. Poznanianka zameldowała się tym samym w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Londynie.

Wimbledon 2021: Wielki sukces Magdy Linette!

Przed czwartkowym meczem Magdy Linette (WTA 44) z Eliną Switoliną (WTA 5) chyba nawet najwięksi optymiści nie oczekiwali od naszej reprezentantki zwycięstwa. Dwa poprzednie pojedynki z Ukrainką Polka kończyła bowiem bez choćby jednego wygranego seta (4:6, 5:7 i 6:7, 5:7). Nadzieją na nawiązanie bardziej zaciętej rywalizacji w Wimbledonie mogła być zmiana nawierzchni – w przeciwieństwie do poprzednich meczów tym razem panie mierzyły się ze sobą na trawie.

Pierwsze minuty czwartkowego pojedynku wcale nie wskazywały, że to właśnie Linette wyjdzie z niego zwycięsko. Pomimo początkowych problemów Polka potrafiła jednak szybko się otrząsnąć i wrócić do gry. Ostatecznie – jak na rangę turnieju przystało – byliśmy świadkami widowiska na wysokim poziomie. Współpracująca od niedawna z trenerem Dawidem Celtem tenisistka świetnie zagrywała i zmuszała przeciwniczkę do błędów. Koncentracja oraz nieustępliwość w dłuższych wymianach przyniosły efekty – Magda Linette w końcu zrewanżowała się Switolinie za poprzednie niepowodzenia wygrywając 6:3, 6:4.

Wimbledon 2021: Paula Badosa kolejną rywalką Magdy Linette

Wspaniała postawa Magdy Linette w czwartkowym spotkaniu znalazła swoje odzwierciedlenie także w statystykach. Wystarczy nadmienić, że na przestrzeni całego pojedynku nasza reprezentantka skończyła łącznie aż 28 piłek! Sensacyjna wygrana poznanianki zapewniła jej awans do trzeciej rundy Wimbledonu 2021, co oznacza wyrównanie jej życiowego rekordu. W najbliższą sobotę Linette powalczy o udział w 1/8 finału z Hiszpanką Paulą Badosą (WTA 33).

Wimbledon 2021: Nagrody, transmisja, kiedy i gdzie oglądać

Wimbledon 2021 potrwa do niedzieli 11 lipca. Na uczestników wielkoszlemowego turnieju czeka pula nagród w wysokości 35,016 mln £.

W naszym kraju prawa do transmitowania całego Wimbledonu posiada stacja Polsat Sport. Londyńskie zmagania gwiazd tenisa można śledzić na żywo nie tylko w telewizji, sieciach kablowych, ale także na platformie Ipla.

Na zdjęciu wyróżniającym: Magda Linette po wygranym meczu drugiej rundy na wielkoszlemowym Wimbledonie; foto: Steven Paston / PA Images via Getty Images Sport