Strona główna > #NEWS > Znamy terminy i miejsca jesiennych meczów reprezentacji Polski!

Znamy terminy i miejsca jesiennych meczów reprezentacji Polski!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentacja Polski w piłce nożnej jesienią 2020 roku rozegra aż osiem meczów. Pięć z nich odbędzie się na polskich stadionach: w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie. Znani są już rywale, a także dokładne terminy spotkań.

Kadra Jerzego Brzęczka nie rozegrała żadnego meczu wiosną ani latem. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano zaplanowane na marzec i czerwiec spotkania towarzyskie. Na przyszły rok przełożono również mistrzostwa Europy. Wszystko wskazuje jednak na to, że jesienią futbol reprezentacyjny powróci, być może nawet z udziałem kibiców.

Biało-czerwoni rozpoczną zmagania w tym roku od dwóch wyjazdowych meczów w Lidze Narodów UEFA. To druga edycja tych rozgrywek. W pierwszej zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie z Włochami oraz Portugalią i spadliśmy z najwyższej Dywizji A, ale organizatorzy szybko postanowili zmienić format i dzięki zwiększeniu grup do czterech drużyn pozostaliśmy w elicie.

UEFA Nations League draw

Źródło: www.uefa.com/uefanationsleague/draws/

 

W wyniku losowania, które odbyło się 3 marca w Amsterdamie, Polska trafiła do grupy z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Pierwsze dwa mecze – we wrześniu – piłkarze Brzęczka rozegrają na wyjeździe. 4 września w Amsterdamie zmierzymy się z Holandią, a trzy dni później w Bośni, na razie nie wiadomo, w którym mieście.

W październiku Polacy wrócą do kraju. Najpierw, 7 października na Stadionie Energa w Gdańsku zagrają towarzysko z Finlandią, a następnie będą gościć rywali z Ligi Narodów. W Gdańsku – Włochów (11 października), a we Wrocławiu – Bośniaków (14 października).

Również trzy mecze zaplanowano w listopadzie. 11 listopada na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany zostanie mecz towarzyski z Ukrainą. Następnie kadra poleci do Włoch na rewanż z Włochami (15 listopada), a potem jeszcze raz wróci na Śląsk na rewanż z Holandią (18 listopada).

Wszystkie mecze zaczną się o 20:45 polskiego czasu. Zapowiada się bardzo napięta, ale i niezwykle interesująca dla fanów futbolu jesień!

 

Wszystkie mecze reprezentacji Polski w 2020 roku:

4 września

Holandia vs Polska (Liga Narodów, Amsterdam)

7 września

Bośnia i Hercegowina vs Polska (Liga Narodów)

7 października

Polska vs Finlandia (towarzyski, Gdańsk)

11 października

Polska vs Włochy (Liga Narodów, Gdańsk)

14 października

Polska vs Bośnia i Hercegowina (Liga Narodów, Wrocław)

11 listopada

Polska vs Ukraina (towarzyski, Chorzów)

15 listopada

Włochy vs Polska (Liga Narodów)

18 listopada

Polska vs Holandia (Liga Narodów, Chorzów)

Mogą Ci się spodobać
Liga Narodów 2021: Polacy gromią kolejnych rywali! Wysokie zwycięstwa nad Bułgarią i Holandią
Polska – Islandia: Rozczarowujący remis uratowany w końcówce. Defensywa wciąż trzeszczy w szwach
Liga Narodów 2021: Świetny tydzień Polaków – Biało-Czerwoni na prowadzeniu!
Czasu na eksperymenty coraz mniej. Polska remisuje z Rosją w teście przed EURO 2020

Zostaw komentarz