Strona główna > NEWS > Żużlowcy Fogo Unii Leszno zdeklasowali rywali podczas Mistrzostw Polski Par Klubowych!

Żużlowcy Fogo Unii Leszno zdeklasowali rywali podczas Mistrzostw Polski Par Klubowych!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tak jednostronnego przebiegu 47. finału Mistrzostw Polski Par Klubowych nie spodziewał się chyba nikt! Zawodnicy Fogo Unii Leszno zdobyli wspólnie aż 29 punktów, a w pokonanym polu pozostawili nawet aktualnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Dla wielkopolskiego klubu jest to dziesiąty triumf w zawodach organizowanych nieprzerwanie od 1974 roku.

Środowy finał rozgrywany w Gdańsku dla wielu uczestników miał charakter treningowy. Część zespołów oddelegowała do udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski Par Klubowych zawodników rezerwowych, a nawet juniorów. To także efekt zmiany, jaką Główna Komisja Sportu Żużlowego wprowadziła w turniejowym regulaminie (konieczność posiadania w składzie przynajmniej jednego juniora, ale bez obowiązku wysyłania go na tor – przyp. red.).

Osłabieni rywale nie mieli szans w starciu z żużlowcami broniącej tytułu Unii Leszno. Dominik Kubera oraz Piotr Pawlicki zdobyli łącznie aż 29 na 30 możliwych punktów, triumfując nawet w wyścigu z udziałem Bartosza Zmarzlika, który w ubiegłym roku został dopiero trzecim w historii Polski indywidualnym, żużlowym mistrzem świata.

„Mieliśmy piękne starty, doskonale jechaliśmy parę, Piotr i Dominik pokazali, że doskonale rozumieją się na torze i to była słuszna decyzja, żeby to oni reprezentowali Unię Leszno” – nie krył zadowolenia Piotr Baron, trener Unii Leszno cytowany przez „Przegląd Sportowy”.

ZŁOTO JEST NASZE ❗❗❗ Na torze w Gdańsku para FOGO Unia Leszno ⚪🔵 Piter Pawlicki #777 i Dominik Kubera Racing…

Opublikowany przez Unia Leszno Środa, 5 sierpnia 2020

Po środowym triumfie Unii Leszno brakuje już tylko jednego zwycięstwa w MPPK, aby wyrównać rekordowy wynik Polonii Bydgoszcz (11 złotych medali). Piotrowi Pawlickiemu udało się natomiast dogonić w klasyfikacji indywidualnej Romana Jankowskiego, który również czterokrotnie cieszył się z tytułu Mistrza Polski Par Klubowych reprezentując drużynę popularnych Byków.

#ByczeLiczby Dzisiejszy złoty medal MPPK jest 1️⃣0️⃣ złotym medalem w historii klubu. Piter Pawlicki #777 …

Opublikowany przez Unia Leszno Środa, 5 sierpnia 2020

Mogą Ci się spodobać
Taras Chernus/unsplash.com
Drużynowy Puchar Świata na żużlu wróci w nowym wydaniu. Czy Polacy znów zdominują cały cykl?
Żużlowy sezon ligowy startuje w kwietniu. Zawodnicy zarobią jednak mniej
Maciej Janowski i Piotr Pawlicki wracają do żużlowej reprezentacji Polski!
Kolejne wyróżnienie Igi Świątek. Polska tenisistka doceniona przez kibiców

Zostaw komentarz