Barcelona znów gromi rywala, kolejny dublet Lewandowskiego!

FC Barcelona zanotowała już drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie La Ligi, gromiąc na Camp Nou ekipę Realu Valladolid 4:0. Połowę tego dorobku zapisał sobie na konto Robert Lewandowski, który dodatkowo został wybrany zawodnikiem meczu.

Wygląda na to, że Robert Lewandowski zdążył już w pełni zaadaptować się w Barcelonie. Po dwóch trafieniach przeciwko Realowi Sociedad, polski snajper podwoił swój dorobek w niedzielnym starciu z Realem Valladolid, najpierw otwierając wynik spotkania, a następnie  podwyższając prowadzenie w drugiej połowie na 3:0.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 na korzyść Dumy Katalonii. Pozostałe bramki zdobywali Pedri (asysta Dembele) oraz Sergi Roberto, który dobił strzał “Lewego”. Obecnie  Blaugrana z dorobkiem 7 punktów po trzech kolejkach zajmuje trzecie miejsce w ligowej  tabeli.

Warto zwrócić uwagę na znakomitą współpracę Lewandowskiego z Raphiną i Ousmanem Dembele. To właśnie skrzydłowi Barcelony za sprawą świetnych podań pomogli kapitanowi reprezentacji Polski w skompletowaniu drugiego dubletu z rzędu. Czyżbyśmy byli świadkami powstawania nowego zabójczego trio? Czas pokaże, ale na chwilę obecną gra ofensywnych piłkarzy wygląda naprawdę obiecująco.

zdj. główne: Travel Nomades/unsplash.com