Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych i najświeższych informacji dotyczących ekstraklasy w polskiej piłce nożnej – zobacz aktualne informacje w pigułce i bądź na bieżąco.

Cracovia pokonała Wisłę Płock

Cracovia zwyciężyła z Wisłą Płock 3:0 w spotkaniu 33. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Kamil Pestka zdobył dwie bramki (9’ i 31’), a trzecią – Mathias Rasmussen (70′). Cracovia grała coraz lepiej z niemal każdą minutą, a Wisła Płock nie potrafiła przeprowadzić konkretnej i skutecznej akcji.

Jagiellonia – Legia remisują w Białymstoku

Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ostateczny wynik to 2:2. Drużyna z Białegostoku wychodziła na prowadzenie dwa razy, ale nie utrzymali wyniku. Legia nie odpuściła meczu, grała i walczyła zdecydowanie o bramki, aż w końcu wyrównała wynik. W 70. minucie udany strzał oddał Tomas Pekhart. Do remisu przyczynił się też łut szczęścia dla Legii, a pech dla Jagiellonii – Michał Pazdan strzelił gola samobójczego, a wynik meczu zakończył się na 2:2.

Pedro Tiba odchodzi z Lecha Poznań i zmieni barwy na warszawskie?

Portugalczyka Pedro Tiba, pomocnik Lecha Poznań, prowadzi rozmowy z Legią Warszawa na temat kontraktu – podaje portal weszlo.com. Jego umowa z Lechem Poznań wygasa z końcem obecnego sezonu i wiele wskazuje na to, że zawodnik jej nie przedłuży. Dodajmy, że portugalski piłkarz gra w Lechu od 2018 roku. W ostatnim sezonie grał zdecydowanie mniej, mimo że wcześniej był jednym z najważniejszych piłkarzy drużyny z Poznania. Transfer Tiby byłby pierwszym między Lechem a Legią od 2016 roku.

Jeśli szukasz krótkiego zestawienia ważnych aktualności ze świata rozgrywek w polskiej piłce nożnej, tabeli, wyników czy relacji z meczów, znajdziesz je na portalu Polskie Radio 24 – to cenne źródło informacji w polskim Internecie obejmuje jedynie aktualne i zweryfikowane aktualności. Czytaj więcej o ekstraklasie tutaj: https://www.polskieradio24.pl/321/6691