Strona główna > PIŁKA RĘCZNA > Jeszcze mało znani, ale utalentowani – najbardziej obiecujący polscy szczypiorniści

Jeszcze mało znani, ale utalentowani – najbardziej obiecujący polscy szczypiorniści

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Javier Balseiro/pexels.com

Że Polacy nie gęsi i swoich wybitnych zawodników mają – wiemy, ale świat dopiero się o nich dowie. W niniejszym artykule przedstawiamy graczy, którzy mają szansę na karierę międzynarodową!

Michał Olejniczak

Ten niezwykle utalentowany i młody (21-letni) sportowiec ma przed sobą wielką karierę. Uznawany za idealnego kandydata – w takim wieku! – do poprowadzenia reprezentacji Polski do mistrzostw. On sam jednak wyraża się o sobie bardzo skromnie, mówi:

Słyszałem często opinie, że jestem talentem. Mówiąc szczerze… Staram się nie dopuszczać do siebie takich głosów, bo talent i potencjał kiedyś się kończą, a tylko ciężka praca pozwala osiągać szczyty. Od zawsze byłem nastawiony właśnie na ciężką pracę.

Nie zmienia to jednak faktu, że Olejniczak zdaje sobie sprawę ze swojej wagi w drużynie. Wskazuje na to choćby sam fakt zajmowanej przez niego pozycji. Wielokrotnie w wywiadach podkreślał, że środkowy rozgrywający to jedna z najtrudniejszych pozycji. Mimo to radzi sobie doskonale – zarówno jako zawodnik, jak i lider drużyny.

Nowe pokolenie

Z pewnością wielkim zainteresowaniem cieszą się również inni, choć na piedestał wynoszony jest przede wszystkim Olejniczak. Nie powinien wszakże przesłaniać innych talentów, które także w ostatnim czasie ukazały się na polskiej scenie piłki ręcznej. Mowa tu m.in. o Patryku Mauer i Janie Klimków oraz Miłoszu Wałachu. Ten ostatni to wyjątkowo skuteczny, dwudziestoletni bramkarz z Vive Kielce. Pozostała dwójka pretenduje do legend rocznika 98. Ci dwudziestotrzylatkowie są już niemal profesjonalistami, choć niestety żadnego z nich (nawet Olejniczaka) nie zaliczono do powszechnego rankingu najlepszych młodych (do 21 roku życia) talentów w Europie. Nasze wzbijające się w powietrze orły dopiero rozprostowują skrzydła! 

zdj. główne: Javier Balseiro/pexels.com

Mogą Ci się spodobać
Miguel Puig/unsplash.com
Polscy piłkarze ręczni szykują się do MŚ. Jakie mamy szanse na sukces?
Szczypiorniak tylko nad Wisłą. Skąd wzięła się potoczna nazwa piłki ręcznej w Polsce?
Imponujące zagraniczne wzmocnienia mistrza Polski. Łomża VIVE Kielce celuje w Final Four Ligi Mistrzów!
El. ME 2022: Pewne zwycięstwo Polaków nad Turkami. Wyszomirski bohaterem!

Zostaw komentarz