Strona główna > SIATKÓWKA > Finał siatkarskiej ligi mistrzów z polskim zespołem. Kiedy się odbędzie i co warto o nim wiedzieć?

Finał siatkarskiej ligi mistrzów z polskim zespołem. Kiedy się odbędzie i co warto o nim wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
ODAYAKA GUREI/unsplash.com

To już pewne – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz drugi z rzędu zagra w finale siatkarskiej ligi mistrzów! Co więcej, przeciwnikiem Polaków ponownie będzie włoski Itas Trentino.

W półfinałowym dwumeczu rozgrywanym między polskimi zespołami Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dwukrotnie okazała się lepsza od ekipy Jastrzębski Węgiel i znów zagra w spotkaniu o najwyższą chwałę. Po raz czwarty w historii turnieju w finale zagra więc drużyna z Polski.

Finał siatkarskiej ligi mistrzów odbędzie się 22 maja 2022 roku w słoweńskiej Lublanie. Na zawodników ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz drugi czeka Itas Trentino, który w półfinale po zaciętym dwumeczu pokonał inną włoską ekipę – Sir Sicoma Monini Perugia.

Przypomnijmy, że przed rokiem Polacy byli w stanie wygrać z Itasem 3:1, zostali w rezultacie pierwszą drużyną z kraju nad Wisłą, która sięgnęła po główne trofeum ligi mistrzów. Czy ZAKSA i w tym roku okaże się najlepszą drużyną w Europie? Czas pokaże, ale szanse na zwycięstwo są bardzo wysokie.

Zdj. główne: ODAYAKA GUREI/unsplash.com

Mogą Ci się spodobać
Liga Mistrzów CEV: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Itas Trentino w finale! Wielki triumf polskiej siatkówki klubowej!!!
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel nowym mistrzem Polski!
PlusLiga: Sensacja w finale – Jastrzębski Węgiel pokonał ZAKSĘ!
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel w finale, PGE Skra Bełchatów pokonała ZAKSĘ!

Zostaw komentarz