Heroiczna walka w Gliwicach. Polki przegrywają z Serbią w ćwierćfinale MŚ 2022

Reprezentacja Polski siatkarek po zaciętym boju przegrała z Serbią 2:3. Przygoda Polek z tegorocznymi mistrzostwami świata zakończyła się zatem na ćwierćfinale, co i tak należy rozpatrywać w kategoriach sukcesu.

O krok od sensacji!

Pomimo fenomenalnej postawy reprezentacji Polski na MŚ 2022, przed wtorkowym meczem ćwierćfinałowym zdecydowanymi faworytkami były Serbki. Nasze rywalki nie dość, że bronią tytułu mistrzowskiego to na dodatek podczas tegorocznego czempionatu nie zaznały jeszcze smaku porażki!

Taki stan rzeczy z pewnością chcieli zmienić we wtorek Stefano Lavarini i jego podopieczne, co dało się zauważyć od samego początku arcytrudnego pojedynku. Niespodziewanie to Biało-Czerwone zepchnęły Serbię do głębokiej defensywy i wygrały otwierającego seta. Po dwóch kolejnych na tablicy wyników widniał już jednak 1:2 na korzyść obrończyń tytułu. Gdy w czwartym secie wydawało się, że zwycięstwo Serbii jest przesądzone, Polki po raz kolejny zaskoczyły siatkarski świat, rzutem na taśmę wyszarpując tie-breaka.

W ostatnim etapie emocjonującego spotkania zabrakło naprawdę niewiele – obie ekipy przez cały czas szły ze sobą łeb w łeb, choć ostatecznie triumfowały Serbki (14:16). Pomimo porażki Polkom należą się słowa uznania za walkę do samego końca i świetną postawę na przestrzeni całych mistrzostw. Biało-Czerwone być może straciły we wtorek szansę na udział w półfinale prestiżowego turnieju, ale z pewnością zdobyły za to serca siatkarskich kibiców.

Zdj. główne: frame harirak/unsplash.com