Reprezentacja Włoch lepsza. Polscy siatkarze ze srebrem Mistrzostw Świata 2022!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polskiej reprezentacji nie udało się zdobyć tytułu Mistrzów Świata trzeci raz z rzędu. Zawodnicy z Włoch pokonali gospodarzy 3:1.

Początek meczu rozpoczął się dla Polaków pozytywnie. Włosi jednak szybko wyrównali wynik i przejęli inicjatywę w grze. Przy stanie 21:17 Polacy wrócili do swojej dobrej gry, doprowadzili do remisu i po zaciętej końcówce wygrali pierwszego seta.

W drugiej partii gra była wyrównana do połowy seta, jednak ostatecznie to Włosi wygrali całą partię. Od początku trzeciego seta pogorszyła się gra polskiej reprezentacji. Pojawiło się dużo błędów własnych, pomyłek i niecelnych ataków. Sytuację pogarszała niesamowita dyspozycja Włochów, broniących niemal każdą piłkę. Choć polscy zawodnicy walczyli do ostatniej akcji, próbując doprowadzić do tie-breaka, musieli uznać wyższość Włochów już w czwartym secie.

Nagrody indywidualne Mistrzostw Świata 2022

Oprócz medali dla całej drużyny na zakończenie turnieju przyznane zostały nagrody indywidualne. Wśród wyróżnionych zawodników znaleźli się także Polacy. Wyróżnienie dla najlepszego atakującego Mistrzostw Świata otrzymał Bartosz Kurek. W parze najlepiej przyjmujących znalazł się Kamil Semeniuk, a w duecie najlepiej blokujących nagrodę otrzymał Mateusz Bieniek. MVP turnieju został włoski rozgrywający Simone Giannelii.

Zdj. główne: Jacob Rice/unsplash.com