ATP 250: Hubert Hurkacz w ćwierćfinale!

Hubert Hurkacz zanotował udane rozpoczęcie turnieju ATP 250 w Antwerpii. Polak okazał się lepszy od Jacka Drapera, pokonując rywala kolejno 7:6 (5), 6:7 (5), 6:1.

Hubert Hurkacz był najwyżej rozstawionym tenisistą biorącym udział w turnieju ATP 250 w Antwerpii, wobec czego walkę o ostateczny triumf rozpoczął od drugiej rundy. Nie trzeba  dodawać, że wrocławianin to jeden z faworytów do zwycięstwa.

Rywalem Polaka w środę był prezentujący w bieżącym sezonie dobrą formę Jack Draper. Brytyjczyk wcale nie zamierzał poddać się bez walki – pierwsze dwa sety kończyły się co prawda na korzyść Hurkacza, jednak dopiero w tie-breaku. Pomimo trudnych początków w trzecim secie 25-latek całkiem zdominował przeciwnika, wygrywając aż 6:1! Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wpływ na tak druzgocący dla Drapera rezultat mogły mieć problemy zdrowotne 20-letniego gracza.

Hurkacz zameldował się tym samym w ćwierćfinale. Polak wciąż liczy na zakwalifikowanie się do kończącego sezon ATP Finals w Turynie, a potencjalna wygrana w Belgii znacznie by go to tego przybliżyła. Wrocławianin ma jeszcze w planach rywalizację w turniejach w Wiedniu i Paryżu.

Przypomnijmy, że kolejne spotkanie wrocławianin rozegra już w najbliższy piątek. Rywala pozna natomiast już dzisiaj – będzie nim zwycięzca pojedynku, w którym zmierzą się ze sobą Dominic Thiem oraz Francisco Cerundolo. Warto zaznaczyć, że Polak pokonał już obu panów w ciągu ostatniego miesiąca.

zdj. główne: Chino Rocha/unsplash.com