Strona główna > TENIS > Każda historia ma swój koniec. Roger Federer z szokującym komunikatem!

Każda historia ma swój koniec. Roger Federer z szokującym komunikatem!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Josephine Gasser/unsplash.com

Roger Federer ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera zakończenie kariery sportowej! Wybitny tenisista przygotował z tej okazji krótkie nagranie, na którym wyjaśnia swoją niespodziewaną decyzję.

Problemy zdrowotne

Powodem zakończenia kariery przez Rogera Federera są problemy natury zdrowotnej, co przyznał sam tenisista. Szwajcar od dłuższego czasu zmagał się z urazami, a ostatni mecz rozegrał podczas zeszłorocznej edycji Wimbledonu przeciwko… Hubertowi Hurkaczowi. Teraz przyszedł czas na podjęcie trudnej decyzji.

– Jak wiecie, na przestrzeni ostatnich trzech lat zmagałem się z wyzwaniami w postaci kontuzji i operacji. Ciężko pracowałem, by wrócić do optymalnej dyspozycji. Znam jednak możliwości i ograniczenia własnego organizmu. Przekaz, który otrzymałem w ostatnim czasie od ciała był jasny. – zaczął nagranie Roger.

Piękna przygoda

Tenisowa kariera Federera naznaczona była sukcesami. Dość powiedzieć, że to właśnie 41-latek jest zawodnikiem, który najdłużej w historii zajmował pierwsze miejsce rankingu ATP. Roger niepodzielnie panował przez 237 tygodni z rzędu. Legendarny tenisista wygrał łącznie aż 103 turnieje, z czego 20 wielkoszlemowych.

– Otrzymałem wyjątkowy talent do gry w tenisa i utrzymywałem się na poziomie, o którym nawet nie śniłem znacznie dłużej, niż kiedykolwiek uznawałem za możliwe. – przyznał w filmie wielokrotny mistrz olimpijski. 

Łabędzi śpiew legendy

Za pośrednictwem tego samego nagrania Roger Federer poinformował, że jego ostatnim turniejem ATP będzie Laver Cup, który zostanie rozegrany w dniach 23-25 września tego roku. Genialny Szwajcar zapowiedział jednocześnie, że wciąż planuje grać w tenisa, ale już nie na najwyższym poziomie.

zdj. główne: Josephine Gasser/unsplash.com

Mogą Ci się spodobać
Samuel-Elias Nadler/unsplash.com
ATP Finals: Słodko-gorzkie zwycięstwo Rafaela Nadala. Hiszpan wygrywa i… odpada z turnieju
Matthias David/unsplash.com
Novak Djoković prawdopodobnie wystąpi w tegorocznym Australian Open!
Valentin Balan/unsplash.com
Hubert Hurkacz w ćwierćfinale wiedeńskiego turnieju zmierzy się z Borną Coriciem
Shep McAllister/unsplash.com
Hubert Hurkacz z awansem do drugiej rundy turnieju ATP w Wiedniu

Zostaw komentarz