Strona główna > TENIS > Każda historia ma swój koniec. Roger Federer z szokującym komunikatem!

Każda historia ma swój koniec. Roger Federer z szokującym komunikatem!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Josephine Gasser/unsplash.com

Roger Federer ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera zakończenie kariery sportowej! Wybitny tenisista przygotował z tej okazji krótkie nagranie, na którym wyjaśnia swoją niespodziewaną decyzję.

Problemy zdrowotne

Powodem zakończenia kariery przez Rogera Federera są problemy natury zdrowotnej, co przyznał sam tenisista. Szwajcar od dłuższego czasu zmagał się z urazami, a ostatni mecz rozegrał podczas zeszłorocznej edycji Wimbledonu przeciwko… Hubertowi Hurkaczowi. Teraz przyszedł czas na podjęcie trudnej decyzji.

– Jak wiecie, na przestrzeni ostatnich trzech lat zmagałem się z wyzwaniami w postaci kontuzji i operacji. Ciężko pracowałem, by wrócić do optymalnej dyspozycji. Znam jednak możliwości i ograniczenia własnego organizmu. Przekaz, który otrzymałem w ostatnim czasie od ciała był jasny. – zaczął nagranie Roger.

Piękna przygoda

Tenisowa kariera Federera naznaczona była sukcesami. Dość powiedzieć, że to właśnie 41-latek jest zawodnikiem, który najdłużej w historii zajmował pierwsze miejsce rankingu ATP. Roger niepodzielnie panował przez 237 tygodni z rzędu. Legendarny tenisista wygrał łącznie aż 103 turnieje, z czego 20 wielkoszlemowych.

– Otrzymałem wyjątkowy talent do gry w tenisa i utrzymywałem się na poziomie, o którym nawet nie śniłem znacznie dłużej, niż kiedykolwiek uznawałem za możliwe. – przyznał w filmie wielokrotny mistrz olimpijski. 

Łabędzi śpiew legendy

Za pośrednictwem tego samego nagrania Roger Federer poinformował, że jego ostatnim turniejem ATP będzie Laver Cup, który zostanie rozegrany w dniach 23-25 września tego roku. Genialny Szwajcar zapowiedział jednocześnie, że wciąż planuje grać w tenisa, ale już nie na najwyższym poziomie.

zdj. główne: Josephine Gasser/unsplash.com

Mogą Ci się spodobać
Valentin Balan/unsplash.com
Nieznane fakty z kariery Steffi Graf – jedynej zdobywczyni klasycznego Złotego Wielkiego Szlema
Najlepsi tenisiści XXI wieku – Wielka Trójka nadal trzyma się mocno!
Bekhandy, slajsy i smecze – minisłownik tenisowych zagrań
Ewa Swoboda nie poleci na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. Kto jeszcze nie wystartuje w IO 2021?

Zostaw komentarz