Boks zawodowy: Tomasz Adamek wraca na ring. Znamy datę powrotu!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo 44 lat na karku, Tomasz Adamek planuje ponownie wejść do ringu. Były mistrz świata IBF, IBO i WBC zapowiedział to w rozmowie z dziennikarzem portalu polsatsport.pl. „Czuję się nie na 44, a na 34 lata” – zapewnia popularny „Góral”.

Tomasz Adamek ostatnią walkę stoczył ponad dwa lata temu – 6 października 2018 w Chicago przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Jarrellem Millerem. Potężny Amerykanin został później przyłapany na stosowaniu dopingu.

„Nie jest powiedziane, że dzisiaj bierzesz jakieś środki i będziesz zwyciężał. Pięściarze ładują się różnymi koksami, a i tak walki przegrywają. Dostałem cios i tak w sercu pomyślałem, że trzeba pomalutku zwijać żagle i płynąć do portu. Po prostu przegrałem i nie ma dyskusji, Byłem tego dnia gorszy, dostałem lufę i game over” – wspominał ten pojedynek w rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem.

Od tego czasu „Góral” mieszka w Stanach Zjednoczonych i cieszy się emeryturą, ale nadal ciągnie go do ringu. W kwietniu będzie gościem specjalnym na gali z udziałem Michała Cieślaka, a potem…

„Zaraz po Świętach Wielkanocnych polecę do Gusa Currena, na Florydę. Potrenuję tam kilka tygodni, wrócę do siebie i polecę jeszcze raz. Takie dwa etapy obozy, jakieś 8-9 tygodni, żeby dojść do normy, bo lata lecą. Ale chcę pokazać, że 44 to tylko liczba. Chcę wrócić 18 czerwca i wygrywać” – wyznał były czempion organizacji WBC w wadze półciężkiej.

Zapowiada się zatem kolejna „ostatnia walka w karierze” Adamka. Dojdzie do niej prawdopodobnie na gali Polsat Boxing Night. A może tym razem doświadczony pięściarz stoczy jeszcze kilka pojedynków? Główny zainteresowany na razie nie zdradza, kto miałby być jego najbliższym rywalem.

Na zdjęciu wyróżniającym: Tomasz Adamek liczony w walce z Jarrellem Millerem; foto: Jonathan Daniel / Getty Images Sport

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*