Czy Ministerstwo Sportu zostanie ostatecznie zlikwidowane?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich tygodniach coraz głośniej w mediach o planowanej na jesień rekonstrukcji rządu. Przy okazji zmian w resortach likwidacji może ulec Ministerstwo Sportu.

Jaka przyszłość czeka Ministerstwo Sportu?

Rekonstrukcja rządu wydaje się przesądzona. Coraz częściej mówią o niej politycy partii rządzącej, choć nie zdradzają szczegółów. Cel wprowadzanych zmian ma być jeden – odchudzenie administracji. Prawdopodobnie zniknie kilka ministerstw, w tym Ministerstwo Sportu. Ma zostać ono włączone do większego resortu o szerszej tematyce. Pomysł ten był już rozważany wielokrotnie, ale ostatecznie pozostawał jedynie w sferze koncepcji.


 

Co zamiast Ministerstwa Sportu?

Plany rządu w tym zakresie jeszcze nie są znane. Możliwe, że istniejące od 2004 roku Ministerstwo Sportu zostanie połączone na przykład z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a być może do tego tercetu dojdzie jeszcze Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jaka przyszłość czeka zatem Ministerstwo Sportu? Politycy zapowiadają, że za kilka tygodni wszystko będzie już jasne. Jedno jest pewne – jeżeli Ministerstwo Sportu przestanie istnieć, zmniejszą się też nakłady finansowe na sport.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*