Eliminacje Ligi Mistrzów: los łaskawy dla Legii Warszawa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W piątek w siedzibie UEFA przeprowadzono losowanie wstępnych rund eliminacji europejskich pucharów. Legia Warszawa poznała swoich potencjalnych rywali w pierwszej i drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Mistrz Polski – Legia Warszawa – rozpocznie walkę o awans do fazy grupowej tych rozgrywek 18 lub 19 sierpnia. Los zadecydował, że podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się ze zwycięzcą meczu Drita Gnjilane (Kosowo) – Linfield FC (Irlandia Północna). Zespoły te biorą udział w tzw. turnieju preeliminacyjnym, a ich decydujące spotkanie odbędzie się 11 sierpnia. Wtedy Legioniści dowiedzą się, z kim na pewno zmierzą się tydzień później. Będą gospodarzem tego meczu.

Źródło: UEFA

 

W związku z pandemią koronawirusa, przez którą piłkarski kalendarz jest w tym roku wyjątkowo napięty, UEFA zdecydowała, że w eliminacjach nie będzie dwumeczów. Wyjątkiem będzie dopiero czwarta runda eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia wie już też, że jeśli przejdzie rywala z Kosowa lub Irlandii Północnej (a jest to traktowane przez kibiców i media jako obowiązek), to w drugiej rundzie zagra z lepszym z pary Ararat-Armenia (Armenia) – Omonia Nikozja (Cypr). Co ciekawe, trenerem Omonii jest Norweg Henning Berg, który w latach 2013-15 prowadził Legię i zdobył z nią mistrzostwo Polski. Również w tym przypadku gospodarzem będą warszawianie (o ile przejdą pierwszą rundę). Druga faza zaplanowana jest na 25 lub 26 sierpnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*