Hitowy transfer w NBA. James Harden przeszedł do Brooklyn Nets!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Głośny transfer w NBA stał się faktem. James Harden – najlepszy punktujący w lidze – trafił do Brooklyn Nets, gdzie będzie grał m.in. z Kevinem Durantem oraz Kyrie’m Irvingiem. W drużynie Houston Rockets zastąpił go Victor Oladipo.

Dobiegła końca saga transferowa, która ciągnęła się od kilku tygodni. James Harden kilkukrotnie dawał głośno do zrozumienia, że nie po drodze mu już z ekipą, dla której punktował od 2012 roku. Punktował jak mało kto – od trzech lat zdobywał bowiem najwięcej punktów w sezonie zasadniczym spośród wszystkich zawodników w NBA!

31-letni „The Beard” został wytradowany do Brooklyn Nets. Tam czekają już na niego Kyrie Irving i Kevin Durant, z którym przed laty grał razem w Oklahoma City Thunder. W 2012 roku doszli nawet do finału NBA, w którym ulegli Miami Heat.

Wspomniana trójka prowadzona przez Steve’a Nasha ma stworzyć drużynę mistrzowskiego kalibru. Ekipa z Brooklynu momentalnie stała się jednym z głównych faworytów do tytułu, obok Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers czy Milwaukee Bucks.

W skomplikowanej wymianie wzięły udział jeszcze trzy inne zespoły. Rockets otrzymali Carisa LeVerta (którego momentalnie zamienili na Victora Oladipo z Indiana Pacers), Rodionsa Kurucsa, trzy wybory pierwszorundowe w drafcie i cztery wymiany numerów w drafcie. Zyskają też prawo do Dante Exuma i pierwszy pick w drafcie 2022. Z kolei Pacers, oprócz LeVerta, otrzymali również wybór w drugiej rundzie draftu, a Cleveland Cavaliers pozyskali z Nets Jarretta Allena i Taureana Prince’a.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*