Iga Świątek zbiera owoce sukcesu na French Open. Kolejne nagrody dla utalentowanej tenisistki!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kończący się rok był przełomowy w karierze Igi Świątek. Fantastyczna postawa 19-letniej triumfatorki Rolanda Garrosa nie uszła uwadze kibiców oraz ekspertów z całego świata. Polka otrzymała w tym tygodniu kolejne wyróżnienia – wygrała coroczny plebiscyt WTA na ulubienicę fanów, a także została uznana za zawodniczkę, która w kobiecym tourze poczyniła największy postęp.

Iga Świątek w pierwszej połowie października zapisała się złotymi zgłoskami w historii polskiego tenisa poprzez spektakularny triumf we French Open 2020. Na ten moment warszawianka znajduje się na rekordowo wysokiej 17. pozycji w rankingu WTA i jest zdecydowanie najmłodszą tenisistką w pierwszej dwudziestce.

Świątek podbiła jednak serca fanów z całego globu czymś znacznie więcej niż wyłącznie sportowymi osiągnięciami. Nastolatka z Raszyna nie tylko chętnie wchodzi w interakcje z kibicami w mediach społecznościowych, ale przede wszystkim ochoczo angażuje się w działalność charytatywną. Świątek wraz ze swoją ekipą dołączyła ostatnio do akcji „Szlachetna Paczka”, która wspiera potrzebujących w okresie świątecznym.

Imponująca postawa na korcie i poza nim sprawiła, że w plebiscycie na ulubioną tenisistkę Świątek zgromadziła ponad 50% wszystkich głosów, wyraźnie zostawiając w tyle swoje rywalki, a więc Amerykankę Cori Gauff, Rosjankę Darię Kasatkinę oraz Australijkę Darię Gawriłową. To druga Polka, której udało się wywalczyć taką nagrodę. Lata 2011-2016 zdecydowanie należały pod tym względem do Agnieszki Radwańskiej.

We wtorek podopieczna trenera Piotra Sierzputowskiego otrzymała natomiast wyróżnienie przyznawane przez dziennikarzy dla zawodniczki, której na przestrzeni roku udało się poczynić najbardziej znaczący postęp. Polka była jeszcze nominowana do tytułu najlepszej tenisistki 2020 roku, jednak to miano przypadło bardziej doświadczonej Sofii Kenin – zwyciężczyni tegorocznego Australian Open i finalistce niedawnego turnieju na kortach Rolanda Garrosa, gdzie uległa właśnie naszej młodej gwieździe.

Świątek zdążyła już w swoim stylu podziękować sympatykom na Twitterze. Przed nią niebawem jeszcze jedna szansa na laur – w 86. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski, gdzie za faworyta uchodzi Robert Lewandowski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*