Kolejne gwiazdy lekkiej atletyki potwierdzają udział w tegorocznym Memoriale Kamili Skolimowskiej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Imponująco prezentuje się lista uczestników 11. Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się w niedzielę 6 września na nowym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wśród sportowców, którzy potwierdzili już swój udział w imprezie, znajduje się między innymi były rekordzista świata w skoku o tyczce!

Przełożenie na przyszły rok Igrzysk Olimpijskich 2020 oraz odwołanie sierpniowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce oznacza, że w najbliższych miesiącach przedstawiciele poszczególnych dyscyplin „Królowej Sportu” nie będą mieli zbyt wielu okazji do sprawdzenia swoich sił na tle światowej czołówki. Jeśli dodamy do tego mocno okrojony kalendarz Diamentowej Ligi, nie dziwi fakt, iż znacząco wzrosła ranga zawodów organizowanych w ramach nowego cyklu World Athletics Continental Tour. W gronie tych elitarnych imprez nie mogło zabraknąć Memoriału Kamili Skolimowskiej.

„Już kilka razy słyszałem od zawodników, że przyjeżdżali na tę imprezę, mimo że borykali się z jakimiś kontuzjami lub musieli akurat wybierać między naszym mityngiem, a jakimiś prestiżowymi zawodami za granicą. I to budujące, bo memoriał Kamili w niczym nie odbiega od najważniejszych wydarzeń w Europie” – powiedział Piotr Małachowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim w Warszawie, cytowany przez „Przegląd Sportowy”.

Podczas wrześniowej edycji Memoriału również nie zabraknie wielu bohaterów światowych aren. Organizatorzy potwierdzili już udział ukraińskiej skoczkini wzwyż Julii Lewczenko, znakomitej brytyjskiej biegaczki średniodystansowej Laury Muir, a przede wszystkim byłego rekordzisty świata w skoku o tyczce Renauda Lavillenie. W następnych tygodniach mają zostać ujawnione kolejne znane nazwiska uczestników chorzowskiej imprezy.

Nie wiadomo natomiast, czy na Stadionie Śląskim zmagania wybitnych lekkoatletów będą mogli obserwować kibice. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz ewentualnego powrotu rządowych obostrzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*