Koniec Letniego Grand Prix w skokach i… czekamy na zimę! Czego możemy się spodziewać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mija miesiąc, odkąd zawody Letniego Grand Prix 2021 przeszły do historii, co nie oznacza, że miłośnicy skoków narciarskich długo będą mogli narzekać na nudę. Powoli możemy się bowiem szykować do oglądania najbardziej prestiżowego turnieju – Pucharu Świata.

43. edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się już 20 listopada 2021 roku. Intensywne przygotowania naszych skoczków powoli dobiegają zatem końca, a już wkrótce przystąpią oni do zażartej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z całego globu. Po kim możemy się wiele spodziewać?

Polscy kibice tradycyjnie będą mieli wysokie oczekiwania wobec dyspozycji Kamila Stocha. Dodatkową ciekawość wzbudza fakt, że przecież miniony sezon – delikatnie rzecz ujmując – nie był dla 34-letniego zawodnika zbyt udany. Trzykrotny mistrz olimpijski zapewnia jednak, że solidnie przepracował okres przygotowawczy, a po nawracających swego czasu urazach nie ma już śladu.

Warto obserwować również poczynania Dawida Kubackiego, który jako jeden z nielicznych zaprezentował świetną dyspozycję latem, zdobywając srebrny medal. O wysokie lokaty na pewno postara się powalczyć Piotr Żyła – triumfator tegorocznych mistrzostw Polski w Zakopanem. Możemy być pewni, że zbliżający się sezon wzorem poprzednich lat dostarczy nam szerokiej gamy emocji!

Zdjęcie główne: Todd Trapani/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*