Kreator CV – jak wspomaga proces tworzenia życiorysu?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Proces poszukiwania pracy może początkowo wydawać się przytłaczający. Warto jednak spokojnie rozłożyć zadania do wykonania na kilka mniejszych etapów. W ten sposób będziemy działać w sposób przemyślany, by powoli zbliżyć się do wymarzonego celu. Jednym z pierwszych kroków jakie musimy podjąć, by zdobyć zatrudnienie, jest stworzenie profesjonalnego CV. Spokojnie, uda się to bez znajomości programów do edycji tekstów i aplikacji graficznych. Kreator CV przeprowadzi Cię płynnie przez niezbędne działania.

Jak wyróżnić swój życiorys?

Pracodawcy oraz rekruterzy kładą największy nacisk na stronę merytoryczną każdej aplikacji. Najważniejsze jest oczywiście to, co potrafisz i jakie posiadasz doświadczenie zawodowe. Warto jednak zadbać o to, by aplikacja już od samego początku przykuła wzrok. Pomocny okaże się tu wachlarz ciekawych szablonów, które oferuje dobry Kreator CV. Dzięki nim zdecydujesz się na dowolną kolorystykę. To jednak nie wszystko, z czego będziesz wybierać. Zwróć szczególną uwagę na to, jak dany szablon odpowiada treści, którą chcesz w nim zamieścić. Kiedy masz bogate doświadczenie i planujesz to podkreślić, wybierz motyw, w którym ten element jest na górze.

Kreator CV pomoże Ci na początku kariery

Nie martw się, gdy dopiero zaczynasz karierę zawodową. Dodaj wtedy kilka istotnych słów od siebie – na temat motywacji, umiejętności, największych osiągnięć. Napisz również, w jakim kierunku chcesz się rozwijać.

Osoby, których atutami są:

 • kompetencje twarde
 • kompetencje miękkie,
 • języki,
 • umiejętności,
 • kursy,
 • szkolenia,
 • certyfikaty,

powinny umiejscowić  to na równi z doświadczeniem. Umieszczenie tych informacji na początku życiorysu sprawi, że szybko rzucą się w oczy i będą dostrzeżone. Podsumowując – szablon, jaki oferuje Kreator CV powinien możliwie jak najbardziej podkreślić podstawowe atuty.

generator CV

Jakie informacje wpisać do Generatora CV?

Stwórz lub zaktualizuj życiorys przy użyciu Kreatora CV i aplikuj na ogłoszenia, które najlepiej odpowiadają Twoim pasjom i umiejętnościom. Podaj niezbędne informacje. Nie musisz umieszczać wszystkiego. Nie ma obowiązku wymieniania wieku, ani kompletnej historii zatrudnienia. Wystarczy, że wpiszesz ostatnie miejsca i najważniejsze stanowiska. Skup się na rzeczach, które będą istotne w pracy o którą się ubiegasz. Zdarza się, że najlepszym wyborem jest całkowite pominięcie doświadczenia w zupełnie odmiennej dziedzinie. Skróci to CV i uczyni je bardziej czytelnym. Jeśli posiadasz wykształcenie wyższe nie wpisuj szkoły średniej. Podobnie z językami, które znasz jedynie w stopniu podstawowym. Często taka pobieżna znajomość nie ma żadnego zastosowania w miejscu pracy.

Generator CV – o czym pamiętać?

W dzisiejszych czasach ludzie często zmieniają pracę i chętnie korzystają z możliwości rozwoju. Przekwalifikowanie się albo zmiana branży to moment, w którym warto skupić się jedynie na aspektach pożądanych na stanowisku o które się staramy. Mniej oczywistą sprawą jest to, by nie korzystać z uniwersalnego życiorysu, wysyłanego w odpowiedzi na każde ogłoszenie. Porównaj też swoje umiejętności z tym, co widnieje w ogłoszeniu o pracę i dostosuj całość w Kreatorze CV. Ważne, by jak najwięcej rzeczy się pokrywało. Jeśli chcesz dodatkowo wyróżnić się na tle innych kandydatów, dostosuj kolorystykę swojej aplikacji do szaty graficznej, jaką ma dana firma. Na przykład, kiedy logo marki jest pomarańczowe i podobne odcienie wybijają się na jej witrynie internetowej, możesz wybrać ten kolor do swojego CV. Pisz tylko prawdziwe informacje, ale podkreśl to, co już robiłeś i potrafisz. W ten sposób szybko i łatwo stworzysz gotowy do przesłania i druku dokument. Z pewnością nie ominiesz żadnego elementu, ponieważ intuicyjny generator CV przeprowadzi Cię przez wszystko krok po kroku.

Kreator CV stwórz CV

Kreator CV online – jaki wybrać?

Najistotniejsze jest to, by wybrany przez Ciebie Kreator CV był prosty w obsłudze i funkcjonalny. Jednocześnie powinien dawać Ci wiele opcji personalizacji, aby samodzielnie decydować m.in. o:

 • szablonie,
 • kolorach,
 • umieszczeniu zdjęcia,
 • wypisaniu zainteresowań
 • i wielu innych.

Spośród dużej ilości pomocnych witryn na pewno znajdziesz taką, która spełni wszystkie oczekiwania. Zdecyduj się na sprawdzony portal, prowadzony przez rzetelną firmę. Kiedy zastanawiasz się, czy Kreator CV online jest bezpieczny sprawdź, czy witryna jest szyfrowana. W tym celu spójrz, czy kłódka po lewej stronie od adresu strony internetowej jest zamknięta. Jeśli masz wątpliwości, możesz zapoznać się z polityką prywatności, do której odnośnik znajduje się najczęściej w stopce na dole okna.

Zdjęcia: materiał Partnera


 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*