Maciej Janowski i Piotr Pawlicki wracają do żużlowej reprezentacji Polski!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski na żużlu, Rafał Dobrucki, ogłosił nominacje na sezon 2021. Do kadry seniorów wracają Maciej Janowski i Piotr Pawlicki. Powstała też nowa kadra U23.

Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Szymon Woźniak, ale także Maciej Janowski oraz Piotr Pawlicki – to skład żużlowej reprezentacji Polski na sezon 2021. Janowski i Pawlicki wracają do niej po rocznej przerwie. Nowy selekcjoner zdołał namówić ich na ponowną jazdę w narodowych barwach.

Rafał Dobrucki od 2012 roku był trenerem kadry juniorów, która teraz została podzielona na kategorie wiekowe: U23, U21 i U19. „Wynika to ze specyfiki imprez, które już się odbywały i będą kontynuowane w przyszłym roku. Jest to bardziej transparentne” – wyjaśnił. W kadrze U23 będą jeździć Gleb Czugunow, Dominik Kubera oraz Bartosz Smektała.

Selekcjoner zapowiedział, że jego celem jest złoty medal Speedway of Nations i kontynuacja sukcesów młodzieżowych. Chce też jak najlepiej przygotować reprezentantów do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Dlatego na 1 lutego zaplanował pierwszy obóz kadry. Lokalizacja na razie nie jest znana.

Kadra seniorów:
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Kadra U23:
Gleb Czugunow
Dominik Kubera
Bartosz Smektała

Kadra U21:
Wiktor Jasiński
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki
Karol Żupiński

Kadra U19:
Mateusz Cierniak
Bartłomiej Kowalski
Damian Ratajczak
Sebastian Szostak

Foto wyróżniające: pxhere.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*