MŚ 2022 w siatkówce – Polacy poznali rywala w 1/8 finału!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiemy z kim zagra reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału siatkarskich mistrzostw świata! Wyłoniono także potencjalnych rywali, na których mogą trafić Biało-Czerwoni w kolejnych etapach turnieju. 

Pewny awans z grupy

Siatkarska reprezentacja Polski nie pozostawiła najmniejszych złudzeń pozostałym ekipom z grupy C. Podopieczni Nikoli Grbicia bez utraty choćby jednego seta odprawili z kwitkiem  Bułgarię oraz Meksyk, a następnie pewnie pokonali Stany Zjednoczone 3:1, meldując się w fazie pucharowej prestiżowego turnieju.

Z kim zagramy w 1/8?

Do fazy pucharowej awansowało łącznie 16 drużyn, które zostały rozstawione, a pod uwagę brano aspekty takie jak miejsce w tabeli, liczba zwycięstw i punktów, bilans setów oraz małe punkty. Nakreślony przez FIVB regulamin sprawił, że gospodarze, a więc Polacy i Słoweńcy, niezależnie od wszystkiego znaleźli się na dwóch pierwszych lokatach. 

Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani najwyżej, wobec czego w 1/8 przyjdzie im zmierzyć się z teoretycznie mniej wymagającym rywalem. Przeciwnikiem naszych reprezentantów będzie Tunezja, która awansowała dopiero z trzeciego miejsca. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 września o godzinie 21.

MŚ 2022 – drabinka

Światło dzienne ujrzała również drabinka na dalsze fazy czempionatu. W połówce Polaków znalazły się ekipy takie jak Stany Zjednoczone (ćwierćfinał), czy Serbia, Brazylia, Argentyna oraz Iran (półfinał). Droga do finału będzie zatem wyboista, ale to nie ma prawa dziwić – jeśli realnie myśli się o mistrzostwie, trzeba mierzyć się z najlepszymi.

zdj. główne: Bruce Warrington/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*