MŚ siatkarek: Sensacyjne zwycięstwo Polek, Amerykanki bez szans!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Reprezentantki Polski w środowym pojedynku przeciwko USA zaprezentowały się z kapitalnej strony, rozbijając swoje grupowe rywalki 3:0. Pewne zwycięstwo stanowi kamień milowy w drodze do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Polskie siatkarki rozpoczęły rywalizację w ramach drugiej fazy MŚ 2022 kobiet od porażki z wyżej notowaną Serbią, choć w grze Biało-Czerwonych już wtedy można było dostrzec pozytywy. Takiego przebiegu spotkania przeciwko Stanom Zjednoczonym z pewnością nie spodziewali się jednak nawet najwięksi optymiści.

Podopieczne Stefano Lavariniego nie dość, że pokonały Amerykanki to na dodatek zrobiły to w imponującym stylu – nie tracąc przy tym choćby jednego seta! To historyczne zwycięstwo, bowiem na wygraną naszych reprezentantek w meczu przeciwko USA czekaliśmy… dwanaście lat. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Magdalena Stysiak, zdobywczyni aż 19 punktów.

Po sensacyjnym zwycięstwie z wymagającym rywalem Polki plasują się na wysokim, czwartym miejscu w grupie F z 13 punktami i bilansem 4-3. Kolejne mecze zawodniczki występujące z orzełkiem na piersi rozegrają w piątek, a następnie w sobotę – ich rywalkami będą kolejno reprezentantki Kanady i Niemiec.

Zdj. główne: Engin Akyurt/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*