Eliminacje ME 2022: Polska przegrała ze Słowenią i straciła pozycję lidera

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zaliczyła pierwszą porażkę w eliminacjach Mistrzostw Europy 2022. Biało-Czerwoni przegrali w Celje ze Słowenią 29:32 (14:15) i spadli na drugie miejsce w grupie.

Po dwóch zwycięstwach z outsiderem grupy, Turcją (29:24 i 35:24), przyszedł czas na trudniejszych rywali. Dla Polaków to był pierwszy występ od styczniowych, udanych Mistrzostw Świata w Egipcie. Patryk Rombel powołał bardzo podobny skład, choć zabrakło kontuzjowanych Arkadiusza Moryty i Tomasza Gębali. Ich brak był bardzo odczuwalny.

Pierwsza połowa meczu ze Słowenią była całkiem wyrównana, aczkolwiek w grze utrzymywał nas znowu znakomicie broniący Adam Morawski. W ataku szalał Szymon Sićko – najskuteczniejszy z Polaków w tym spotkaniu (osiem bramek). Siedem trafień dołożył Michał Daszek, a sześć Maciej Gębala, który pod nieobecność brata rozegrał jeden z najlepszych meczów w kadrze.

Po przerwie Słoweńcy jednak odskoczyli, a u zawodników Rombela szwankowała skuteczność. Między 43. a 46. minutą od stanu 22:21 zrobiło się 25:21. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą trzech bramek. Teraz przed Polską niedzielny mecz we Wrocławiu z Holandią. Może on okazać się kluczowy dla losów awansu.