Jak wybrać buty do gry w piłkę na hali?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Futsal, czyli inaczej piłka halowa, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To świetny sport dla juniorów, którzy dopiero zaczynają swoją sportową przygodę, a także doskonała alternatywa dla rozgrywek na murawie w niepogodę. Dynamiczna gra wymaga nie tylko umiejętności, ale i dopasowanego obuwia. Jak wybrać najlepsze buty do gry w piłkę halową?

Rozmiar – absolutna podstawa precyzyjnej gry

Halówki to jedyny słuszny wybór do gry na twardej nawierzchni. Podeszwa butów została zaprojektowana tak, by zagwarantować odpowiednią przyczepność zarówno na parkiecie, jak i kauczuku czy gumie. Punktem wyjścia przy zakupie butów powinien być rozmiar. Nie ulega wątpliwości, że buty, które dobrze dopasowano do kształtu stóp, zapewniają amortyzację oraz doskonałą przyczepność. To z kolei przekłada się na lepszą kontrolę nad piłką i precyzyjne kopnięcia, co w ogólnym rozrachunku daje ogromną satysfakcję z gry.

Jakie kwestie wziąć pod uwagę przy zakupie halówek?

Zawodowi gracze wiedzą, że dobrej jakości obuwie do gry oznacza wydajność oraz trwałość. Wybór idealnego rozmiaru to tylko jedna z kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Wśród pozostałych znalazły się:

  • podeszwa zewnętrzna– powinna być wykonana z gumy lub kauczuku i wyposażona w antypoślizgowy bieżnik, który zapewni odpowiednią przyczepność i precyzję ruchów na boisku. Podeszwa zewnętrzna nie powinna brudzić parkietu i zostawiać na nim śladów (buty o takich właściwościach oznaczone są jako non-marking),
  • podeszwa środkowa– powinna niwelować ryzyko kontuzji i obciążenia stawów, wpływając znacznie na amortyzację ruchów stóp. Warto sprawdzić, czy w podeszwie znajduje się pianka amortyzująca, która pochłania wstrząsy – to szczególnie przydatne u zawodników z większą masą ciała,
  • materiał cholewki– optymalnym wyborem jest skóra, która dzięki swojej miękkości i elastyczności perfekcyjnie dopasowuje się do stopy i zapewnia bardzo dobre czucie piłki. Minusem jest jednak fakt, że skóra z czasem ulega rozciąganiu. Tańszą alternatywą jest materiał syntetyczny – lżejszy, który się nie odkształca nawet po wielokrotnym użytkowaniu. Rozsądnym wyborem są halówki nike wykonane w 100% z materiałów sztucznych. Wzmocnione od wewnątrz i wzbogacone o technologię Zoom Air zwiększają sprężystość ruchów i poprawiają dynamikę.

Jeszcze lepsza skuteczność gry

Precyzja ruchów, cele podania i strzały, które przesądzają o wygranej – te umiejętności kształtują się już na samym początku sportowej pasji. Dobrej jakości obuwie oznacza większy komfort gry i znakomity kontakt z piłką, co jest niezwykle ważne szczególnie wśród dzieci, które szybko zniechęcają się pierwszymi porażkami.

Gdzie najlepiej kupić halówki? Numer1.store to sprawdzony dostawca markowego obuwia, które od lat zyskuje doskonałe opinie użytkowników. W ofercie sprzedawcy znajdują się halówki piłkarskie i korki dla zawodników na każdym poziomie zaawansowania. Unikalny design i zastosowane technologie pozwolą wyróżnić się na boisku efektowną stylizacją oraz skuteczną grą, która będzie źródłem ogromnej satysfakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*