Strona główna > NEWS > Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrali przeciwko sobie. Niespodziewane zakończenie meczu pokazowego w Gdyni!

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrali przeciwko sobie. Niespodziewane zakończenie meczu pokazowego w Gdyni!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Iga Świątek i Hubert Hurkacz najpierw zmierzyli się w rywalizacji deblowej, a chwilę później stanęli naprzeciwko siebie w krótkim indywidualnym pojedynku podczas charytatywnej imprezy w Gdyni, będącej uroczystą inauguracją turnieju BNP Paribas Poland Open 2021. Co dość zaskakujące, w obu przypadkach górą była triumfatorka French Open 2020. Teraz naszych najlepszych tenisistów czeka wylot do Japonii i przygotowania do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Mecz pokazowy w Gdyni 2021, Iga Świątek vs Hubert Hurkacz: Dobra zabawa z nutką rywalizacji

Zaledwie kilka dni po swoich ostatnich meczach na Wimbledonie Iga Świątek i Hubert Hurkacz pojawili się nad polskim morzem, aby uświetnić swą obecnością otwarcie turnieju BNP Paribas Poland Open 2021. Zanim jednak nasi najlepsi tenisiści rozegrali charytatywny mecz pokazowy, spotkali się z młodymi adeptami tenisa ziemnego i z ochotą rozdawali autografy, a także pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Zainteresowanie imprezą zorganizowaną na kortach Arki Gdynia było doprawdy imponujące – wszystkie bilety, jakie trafiły do wolnej sprzedaży, zostały rozdystrybuowane. Ale nie ma się czemu dziwić, wszak to niebywała rzadkość, by jednego dnia w tym samym miejscu zobaczyć w akcji triumfatorkę Rolanda Garrosa i półfinalistę niedawnego Wimbledonu. I to w dodatku grających po przeciwnej stronie siatki!

Punktem kulminacyjnym wtorkowego święta tenisa był właśnie towarzyski pojedynek Iga Świątek vs Hubert Hurkacz. Najpierw oboje zmierzyli się w grze podwójnej – Świątek w parze z doświadczonym deblistą Marcinem Matkowskim pokonali 6:3 duet Hurkacz & Klaudia Jans-Ignacik. Później natomiast, za wyraźną aprobatą widowni, doszło do ich bezpośredniego starcia w formie krótkiego tie-breaka i znów zwyciężyła warszawianka (7:4). W obu potyczkach nie brakowało finezyjnych skrótów oraz efektownych zagrań przy siatce, aczkolwiek wszystko odbywało się na luzie i z uśmiechem na ustach. Wiadomo było bowiem, że największym wygranym zostaną mali podopieczni Akademii Przyszłości, na rzecz których przekazany będzie cały dochód z biletów.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz awansowali w światowych rankingach

Dla Igi Świątek i Huberta Hurkacza turniej pokazowy w Gdyni, poza dobrą zabawą, był też pożegnaniem z polską publicznością przed wylotem na Igrzyska w Tokio. Spotkania pierwszej rundy olimpijskiego turnieju tenisowego odbędą się w weekend 24-25 lipca.

„Chciałem podziękować, że przyszliście. Mam nadzieję, że razem dobrze bawiliśmy się. Chciałem też podziękować i pogratulować Marcinowi i Idze” – powiedział na koniec Hurkacz. „Bardzo się cieszę, że jesteście. Mam nadzieję, że będziecie na całym turnieju w Gdyni. Nie rozegrałam wielu pokazówek, ale ta była najfajniejsza” – wtórowała mu Iga Świątek (oba cytaty za WP Sportowe Fakty).

Do Japonii Świątek i Hurkacz polecą zatem w dobrych nastrojach oraz z dużymi nadziejami na sukces – także dlatego, że w rankingach WTA i ATP zaliczyli kolejne awanse. Świątek jest aktualnie 8. rakietą świata, zaś Hurkacz zajmuje 11. lokatę w zestawieniu mężczyzn.

Na zdjęciu wyróżniającym: Iga Świątek; foto: John Berry / Getty Images Sport

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Mogą Ci się spodobać
Autor: Moises Alex, źródło: unsplash.com
Turniej ATP w Dubaju – jak wyglądają szanse Hurkacza?
Shinnosuke Ando/unsplash.com
Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Opublikowano pierwsze informację o sprzedaży biletów
Shep McAllister/unsplash.com
Hubert Hurkacz z awansem do drugiej rundy turnieju ATP w Wiedniu
Alicja Gancarz/unsplash.com
Młodzież w natarciu! Iga Świątek i inne największe talenty światowego tenisa

Zostaw komentarz