Wyjazdowa wygrana VIVE Kielce w Lidze Mistrzów EHF. Teraz czas na Puchar Polski!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce wygrali drugi mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Na wyjeździe pokonali norweskie Elverum 31:22. Teraz przed nimi turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski.

Mistrz Polski od początku zdominował norweskiego rywala i już po pierwszej połowie prowadził 18:11. W bramce znowu świetnie spisywał się Andreas Wolff, który interweniował z 39-procentową skutecznością, a w ataku popisową partię rozgrywał Igor Karačić. Po przerwie zespół Tałanta Dujszebajewa spokojnie utrzymał prowadzenie. Niestety, zwycięstwo zostało okupione kontuzją Haukura Thrastarsona. 19-letni Islandczyk prawdopodobnie uszkodził więzadła krzyżowe.

Po trzech kolejkach VIVE ma na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę (30:31 z prowadzącym Flensburgiem). To jedyny polski klub w Lidze Mistrzów. W Lidze Europy występuje natomiast Orlen Wisła Płock, zaś w kwalifikacjach do tego turnieju odpadły Azoty Puławy.

Teraz cztery najlepsze polskie zespoły czeka rywalizacja w turnieju finałowym PGNiG Pucharu Polski. W sobotę 3 października kielczanie zagrają w półfinale z Górnikiem, a Orlen Wisła z Azotami. Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w niedzielnym finale.