Partner do tenisa – gdzie i jak go szukać?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Za sprawą międzynarodowych sukcesów Igi Świątek fascynacja grą w tenisa w Polsce powoli przybiera rozmiary niegdysiejszej małyszomanii. Coraz więcej osób interesuje się tą dyscypliną sportową, stając się – obok wiernych widzów śledzących w telewizji kolejne zmagania ulubionych tenisistów – również aktywnymi graczami. Sukcesywnie zwiększa się także liczba obiektów sportowych oferujących wynajem kortów dla osób pasjonujących się tenisem ziemnym. Do rozegrania meczu potrzebny jest jeszcze jedynie odpowiedni partner – tenis to przecież gra dla dwojga. Jak zatem znaleźć kompana do wspólnej gry w tenisa? Gdzie szukać podobnych pasjonatów, z którymi udoskonalisz swój backhand czy wytrenujesz piękne loby i smecze? W tym artykule znajdziesz kilka cennych podpowiedzi!

Tenis – hobby, które łączy

Emocje przeżywane w trakcie oglądania meczów tenisa rozgrywających się na korcie Wimbledonu i atmosfera towarzysząca tym sportowym wydarzeniom potrafi niejedną osobę skutecznie zachęcić do uprawiania tego sportu. Nie dziwi więc, że grono aktywnie trenujących pasjonatów tenisa stale się powiększa, zwłaszcza że tenis to zdecydowanie dużo więcej niż tylko hobby. Gra w tenisa okazuje się bowiem nie tylko sposobem na wartościową rozrywkę pozwalającą pozostać w dobrej kondycji fizycznej i utrzymać sportowego ducha, ale również jest to idealna okazja do nawiązywania nowych znajomości z innymi graczami.

Znajdź partnera do gry w tenisa w Twojej okolicy – sprawdzone sposoby

Co jednak w sytuacji, gdy znalezienie partnera do regularnej gry w tenisa okazuje się nie tak łatwym zadaniem, jak początkowo przypuszczałeś? Istotny czynniki w tym kontekście nierzadko stanowi zwyczajny brak czasu powodowany natłokiem pracy czy innych naglących obowiązków dnia codziennego. Nawet jeśli wśród swoich znajomych masz osoby, które również grają w tenisa, niejednokrotnie może okazać się, że zaplanowanie wspólnego wyjścia na kort w dogodnym dla wszystkich terminie jest niemałym wyzwaniem. Podobnie w sytuacji, gdy tenis to dla Ciebie coś nowego i nie znasz innych zwolenników tego sportu, z którymi mógłbyś wybrać się na wspólny trening. W jaki sposób i gdzie szukać partnera do gry w tenisa w takim przypadku?

Przede wszystkim warto wykorzystać możliwości, jakie daje Internet. Jeśli szukasz partnera do wyjścia na kort tenisowy, możesz w tym celu przejrzeć popularne portale społecznościowe, wyszukując grupy związane tematycznie z tenisem. Korzystając z tego kanału, często trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze, grupy społecznościowe w wielu przypadkach mają charakter zamknięty, co oznacza, że Twoja prośba o dołączenie musi zostać zaakceptowana przez administratora. Już sam ten proces może niekiedy zająć nawet kilka dni. Po drugie zaś, dołączając do tego rodzaju grupy, możesz spodziewać się, że znajdziesz tam pasjonatów tenisa, ale nie masz pewności, że użytkownicy będą zainteresowani wspólną grą. Być może grupa służy jedynie do wymiany wiedzy i udzielania porad na tematy związane z tenisem. Jeśli pasjonujesz się tym sportem, z pewnością będzie to dla Ciebie cenne miejsce, ale nie rozwiąże w pełni problemu braku partnera do gry.

Dlatego jednym z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów na znalezienie kompana do gry w tenisa jest korzystanie z dedykowanych aplikacji ukierunkowanych na łączenie użytkowników do wspólnych aktywności. Jedną z nich jest aplikacja do spotkań JOITIN, w której znajdziesz dużą i różnorodną społeczność pasjonatów, w tym sportowców hobbystycznie grających w tenisa.

Szukasz partnera do gry w tenisa? Z JOITIN to proste!

Podstawowym celem i ideą aplikacji JOITIN jest poznawanie nowych ludzi o podobnych pasjach i zainteresowaniach. Użytkownicy aplikacji mają możliwość wyboru interesujących ich kategorii z ponad 400 dostępnych opcji.

Jeśli zatem szukasz partnera do tenisa, wystarczy, że wybierzesz tenis jako swoją główną kategorię i ustawisz preferowany zasięg powiadomień, a aplikacja sama wyszuka użytkowników z Twojej okolicy chętnych do wspólnej rozgrywki. Rejestrując się w JOITIN, zyskujesz tym samym dostęp do ogromnej społeczności pasjonatów. W kilku prostych, intuicyjnych krokach możesz zarówno dołączyć do organizowanego w pobliżu wydarzenia, jak i dodać własne, zapraszając innych na wspólne wyjście na kort.

Aplikacja JOITIN to zatem idealne miejsce do szybkiego i skutecznego poznawania nowych osób o podobnych zainteresowaniach. Przekonaj się o tym, pobierając aplikację w Google Play lub App Store!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*