Piękny sen trwa! Iga Świątek w półfinale French Open!

Historyczne osiągnięcie Igi Świątek! 19-letnia Polka zagra o finał wielkoszlemowego French Open. W ćwierćfinale pokonała Martinę Trevisan 6:3, 6:1.

W drodze do ćwierćfinału Iga Świątek bez straty seta pokonała kolejno Markétę Vondroušovą, Su-Wei Hsieh, Eugenie Bouchard i Simonę Halep. Tym razem była jednak faworytką, bo na jej drodze stanęła inna rewelacja turnieju, szerzej nieznana Włoszka Martina Trevisan.

159. rakieta w rankingu WTA tylko na początku postawiła Świątek trudne warunki. Prowadziła nawet 3:1, ale w tym momencie Polka odzyskała kontrolę nad przebiegiem meczu. Wygrała kolejne pięć gemów i całą partię 6:3. Drugi set miał krótszą historię – już na początku Świątek dwukrotnie przełamała Trevisan i szybko wygrała 6:1.

W ten sposób Iga zameldowała się w półfinale wielkoszlemowego turnieju jako trzecia polska tenisistka w singlu po Jadwidze Jędrzejowskiej i Agnieszce Radwańskiej. Wśród mężczyzn dokonał tego tylko Jerzy Janowicz.

„Wiedziałam, że nie zagram tak idealnie, jak z Simoną. Wiedziałam też, że przy tych wietrznych warunkach na początku pojawią się błędy, ale twardo stąpałam po ziemi i byłam pozytywnie nastawiona” – w ten sposób Świątek opisała swoje zmagania nie tylko z rywalką, ale także silnym wiatrem.

W półfinale na sensacyjną nastolatkę z Warszawy czeka kolejna niespodziewana rywalka – Argentynka Nadia Podoroska, która w piątej rundzie zaskoczyła wszystkich wygrywając 6:2, 6:4 z rozstawioną z numerem trzecim Eliną Switoliną.