Piłkarski Puchar Polski powraca pełną parą! Co czeka nas w 1/16?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przyszły wtorek po miesiącu przerwy zostanie wznowiona rywalizacja w Fortunie Pucharze Polski. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, w grze pozostały bowiem już tylko 32 ekipy występujące na różnych szczeblach krajowych rozgrywek. Czego możemy się spodziewać po nadchodzących spotkaniach?

Puchar Polski to rozgrywki, które stanowią szansę dla zespołów z niższych lig na rzucenie rękawicy bardziej znanym rywalom i zaprezentowanie swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Wystarczy przypomnieć sytuację sprzed sześciu lat, gdy występujący na trzecim poziomie ligowym Błękitni Stargard najpierw w ćwierćfinale pokonali Cracovię, by w kolejnym etapie dzielnie stawić czoła Lechowi Poznań.

Tym razem podczas losowania par do 1/16 finału reprezentanci Ekstraklasy tradycyjnie trafili na teoretycznie słabszych rywali. Pomimo że rozstrzygnięcia pucharowych pojedynków na pierwszy rzut oka wydają się oczywiste, to historia pokazuje, że faworyci wcale nie mogą czuć się pewni zwycięstwa. Tym bardziej że przecież żadna z ekip nie znalazła się na tym etapie turnieju przez przypadek. 

Biorąc pod uwagę potencjał i historię obu ekip, najciekawiej zapowiada się prawdopodobnie starcie pomiędzy Zagłębiem Lubin a występującym obecnie na poziomie I ligi ŁKS-em Łódź. Zarówno jedni, jak i drudzy zanotowali raczej przeciętny start sezonu, a pucharowe wyzwanie może być dobrą okazją na podbudowanie morale. Warto zaznaczyć, że ŁKS wcale nie stoi na przegranej pozycji – w poprzedniej rundzie Pucharu łodzianie poradzili sobie bowiem z Cracovią.

Zdjęcie główne: RF._.studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*