Podsumowujemy tenisowy sezon 2021. Polacy byli wśród bohaterów!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Miniony sezon 2021 to kolejny bardzo udany rok dla polskiego tenisa. Największymi bohaterami zostali Hubert Hurkacz i Iga Świątek, ale z dobrej strony pokazali się także inni zawodnicy i zawodniczki.

Na początek warto wspomnieć o gigantycznym sukcesie Huberta Hurkacza. 24-letni gracz – dość niespodziewanie – wdarł się do czołowej dziesiątki rankingu ATP! Wszystko za sprawą sukcesów w prestiżowych turniejach, wśród których należy wyróżnić m.in. triumf w Miami Open czy dwa zwycięstwa w imprezach ATP 250.

Iga Świątek – pomimo słabszej drugiej połowy – może uznać swój pierwszy pełny sezon za udany. W początkowej fazie 20-latka wygrała turnieje w Adelajdzie i Rzymie, pokonując zawodniczki takie jak Elina Switolina czy Karolina Pliskova. Pomimo że w drugiej połowie sezonu zabrakło już regularności, możemy być pewni, że przyszłoroczna transza będzie w wykonaniu Polki jeszcze lepsza.

Pojedyncze sukcesy notowali również nieustannie zmagająca się z urazami Magda Linette, coraz lepsza Magdalena Fręch czy w końcu rozwijający się Kacper Żuk.

Zdj. główne: Kevin Mueller/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*